Mundial 2014 NA ŻYWO: Argentyna - Iran [RELACJA, ZDJĘCIA]

WAK
Mundial 2014
Mundial 2014 EPA/DENNIS SABANGAN
Mundial 2014. W sobotę, 21 czerwca na stadionie Belo Horizonte zmierzyły się ze sobą drużyny grupy F: Argentyna - Iran. Mecz rozpoczął się o godz. 18. Zobacz relację na żywo! Mecz zakończył się wynikiem 1 : 0 dla Argentyny.

ARGENTYNA - IRAN - RELACJA NA ŻYWO

Bramki: 1:0 Lionel Messi (90+1).
Żółta kartka - Iran: Javad Nekounam, Masoud Shojaei.
Sędzia: Milorad Mazic (Serbia). Widzów 57˙000.

Składy reprezentacji
Argentyna: 1-Sergio Romero - 4-Pablo Zabaleta, 17-Federico Fernandez, 2-Ezequiel Garay, 16-Marcos
Rojo - 5-Fernando Gago, 14-Javier Mascherano, 7-Angel Di Maria - 10-Lionel Messi, 9-Gonzalo
Higuain, 20-Sergio Aguero.

Iran: 12-Alireza Haghighi - 4-Jalal Hosseini, 15-Pejman Montazeri, 5-Amir Sadeghi, 23-Mehrdad
Pooladi - 7-Masoud Shojaei, 6-Javad Nekounam, 14-Andranik Timotian - 21-Ashkan Dejagah, 3-Ehsan
Hajsafi - 16-Reza Ghoochannejhad.

Sędzia: Milorad Mazic (Serbia).

Piłkarze Argentyny długo nie potrafili poradzić sobie z dobrze zorganizowaną defensywą rywali, ale
dzięki efektownej bramce Lionela Messiego w doliczonym czasie wygrali w Belo Horizonte 1:0
(spotkanie oglądał z trybun Diego Maradona) i wywalczyli awans do 1/8 finału.

Jednocześnie podtrzymali dobrą passę w meczach z drużynami z Azji. W historii mistrzostw świata
zawsze wygrywali z zespołami z tego kontynentu.

"Przed nami największe wyzwanie i najważniejszy mecz w historii irańskiego futbolu" - mówił przed
spotkaniem portugalski selekcjoner Iranu Carlos Queiroz, który niedawno ogłosił, że po mundialu...
pożegna się z tą kadrą. Powodem jest brak porozumienia z irańską federacją i resortem sportu.

Na razie jednak prowadzi umiejętnie swój zespół. Na stadionie w Belo Horizonte zgodnie z
przewidywaniami Irańczycy nastawili się na defensywę. W pierwszej połowie bardzo dobrze realizowali
założenia taktyczne, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. W tej części gry Argentyńczycy
nie stworzyli żadnej stuprocentowej sytuacji.
Próbowali m.in. Gonzalo Higuain i Sergio Aguero, ale ich strzały bronił Alireza Haghighi. Wydawało
się, że bramka może paść w 33. minucie, gdy Messi wykonywał rzut wolny z ok. 20 metrów. Uderzenie
słynnego piłkarza Barcelony było jednak bardzo niecelne.

Po przerwie faworyci wciąż nie potrafili długo znaleźć recepty na sforsowanie defensywy rywali. Ku
zdumieniu kibiców groźniejsze sytuacje stwarzali Irańczycy. W 57. minucie strzał głową Rezy
Ghoochannejhada obronił z trudem Sergio Romero. Kwadrans później ponownie w głównej roli wystąpił
golkiper Argentyny (tym razem głową uderzał Ashkan Dejagah). Z kolei w 86. minucie po szybkim
kontrataku Ghoochannejhad znalazł się w sytuacji sam na sam z Romero, ale golkiper AS Monaco znów
okazał się lepszy.

Argentyńczycy grali wolno i schematycznie, z każdą minutą słyszeli coraz głośniejsze gwizdy pod
swoim adresem. Dopiero w końcówce spotkania od sensacyjnej straty punktów uratował ich zawodnik, na
którego zawsze najbardziej liczą. W 91. minucie Messi popisał się technicznym strzałem z ok. 19
metrów i bramkarz irański był bez szans.

W pierwszej kolejce spotkań grupy F "Albicelestes" pokonali Bośnię i Hercegowinę 2:1, a Iran