Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Narodowe w Poznaniu wprowadza bilety online i po 22 latach zmienia logo

Alicja Durka
Alicja Durka
Muzeum Narodowe w Poznaniu wprowadziło internetową sprzedaż biletów.
Muzeum Narodowe w Poznaniu wprowadziło internetową sprzedaż biletów. Robert Woźniak
Muzeum Narodowe w Poznaniu po 22 latach zdecydowało się na zmianę logo. W projekcie zawarto litery M, N oraz P, a budowa sygnetu nawiązuje do bryły głównego budynku muzeum. To jednak nie koniec nowości, władze Muzeum Narodowego zdecydowały się na wprowadzenie kasy biletowej online. Od piątku bilety można kupować przez internet, bez wychodzenia z domu.

Bilety do Muzeum Narodowego w Poznaniu można kupić przez internet

Muzeum Narodowe w Poznaniu zdecydowało się na wprowadzenie innowacji, na którą czekało wielu zwiedzających. Od piątku dostępne są na stronie internetowej muzeum bilety na wszystkie dostępne wystawy, we wszystkich lokalizacjach muzeum.

Czy się mieszka na Wildzie, czy w Nowym Jorku, czy w Ustrzykach Dolnych, ma się ten sam dostęp do biletów. Nie chodzi tutaj o zwykłą wygodę, ale proszę zwrócić uwagę, że jak się kupuje bilet do Rogalina, czy Gołuchowa, to na miejscu można się spotkać z sytuacją, że da się kupić bilety na miejscu, ale trzeba też liczyć się z tym, że na wystawę będzie można wejść cztery godziny później, bo dopiero wtedy będzie miejsce

- tłumaczył dyrektor muzeum Tomasz Łęcki.

Ma to usprawnić proces kupowania biletów, a także zwiększyć bezpieczeństwo. Bilet kupiony online nie wymaga użycia paneli dotykowych na miejscu ani dodatkowych interakcji z pracownikami. Wystarczy okazać bilet tuż po wejściu do budynku i od razu rozpocząć zwiedzanie. Czy system się sprawdzi, możemy obserwować na bieżąco, bo system sprzedaży biletów już działa.

Kluby w Poznaniu zawsze tętniły życiem. Gdzie kiedyś bawili się poznaniacy? Oto kultowe, nieistniejące już kluby, puby i dyskoteki we stolicy Wielkopolski. Zobaczycie je, klikając w galerię zdjęć powyżej. Jeśli macie zdjęcia z takich imprez, wyślijcie nam je mailem: wydawca@glos.com z tytułem KLUBY. Dołączymy wszystkie do historyczno-klubowej galerii w naszym serwisie!

Kluby i dyskoteki w Poznaniu, których już nie ma, a kiedyś b...

Nowe logo Muzeum Narodowego w Poznaniu

Wcześniejsze logo zostało zaprojektowane w latach 50. XX wieku, od tego czasu trzykrotnie wprowadzano poprawki, z czego ostatnia została wykonana 22 lata temu. W nowym projekcie zdecydowano się na wykorzystanie barw narodowych - bieli i czerwieni.

Biel symbolizuje: czystość formy, początek, pokój i jasność, niewinność i prawdę, prostotę i minimalizm. Symbolika czerwieni to: zapał, energia twórcza, odwaga, radość, szczęście, miłość, uczucie, intuicja, natchnienie, świadomość, przywództwo, działanie twórcze, a także oczyszczenie.

- czytamy w oświadczeniu.

Sygnet został zaprojektowany w oparciu o harmoniczną zasadę złotego podziału, co oznacza, że każdy z odcinków podzielony jest na dwie części tak, by stosunek długości dłuższej z nich do krótszej był taki sam, jak całego odcinka do dłuższej części. W zamyśle projektujących, obecne logo, podobnie jak stare, nawiązuje do kształtu gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu, a także zawiera litery M, N oraz P, czyli pierwsze litery nazwy instytucji.

Symbolika zawierającej się w sygnecie matematycznej wstęgi Möbiusa to metafora nieskończoności twórczego potencjału, artystycznej inspiracji, którą z pewnością można dostrzec w zbiorach naszego muzeum. W kształcie sygnetu zaszyta jest jeszcze jedna metafora. To symbolika drzwi otwartych, która nawiązuje do jednej z przyjętych wartości: otwartości i budowania relacji.

- tłumaczą pomysłodawcy.

Nowe logo jest z pewnością bardziej dopasowane do współczesnych standardów, minimalistyczne, więc zapewne w niezmienionej formie będzie spełniał swoją funkcję przez wiele lat, na co liczą twórcy projektu.

Wystawy planowane w Muzeum Narodowym w Poznaniu na rok 2021

  • Polska. Siła obrazu 14.03.2021 – 16.05.2021
  • Magdalena Abakanowicz. Jesteśmy strukturami włóknistymi 20.06.2021 - 26.09.2021
  • Polska nad Bałtykiem w plakacie dwudziestolecia międzywojennego 3.10.2021 - 31.12.2021
  • Poznański fotograf Sally Jaffé (1845-1920) 24.10.2021 – 23.01.2022
  • Vilhelm Hammershøi. Światło i cisza 21.11.2021 – 23.01.2022

Zobacz też:

Pierwsze kino otwarto w Poznaniu w 1903 r. Od początku XX wieku do dziś działa mieszcząca się przy ul. Święty Marcin Muza. Wiele kin zostało zamkniętych w latach 90. XX wieku, zwłaszcza gdy pod koniec dekady pojawiła się konkurencja ze strony multipleksów. Przypominamy w galerii kina, które zamknięto w ostatnich 30 latach, bo pewnie niektórzy z Was większość z nich jeszcze pamięta.Zobacz poznańskie kina, których już nie ma ----->

Kina w Poznaniu, których już nie ma. Zamknięto je w ostatnic...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski