Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza na Noc Kupały. W programie szereg atrakcji, koncerty i widowisko plenerowe

HO
Muzeum Pierwszych Piastów zaprasza na imprezę plenerową – Noc Kupały. Odbędzie się ona w sobotę, 19 czerwca w godzinach od 18:00-23:00 na terenie muzeum. W programie przewidziano: gry sprawnościowe, zabawy manualne, rozmowy o słowiańskich pamiątkach czy warsztaty plecenia wianków.
Muzeum Pierwszych Piastów zaprasza na imprezę plenerową – Noc Kupały. Odbędzie się ona w sobotę, 19 czerwca w godzinach od 18:00-23:00 na terenie muzeum. W programie przewidziano: gry sprawnościowe, zabawy manualne, rozmowy o słowiańskich pamiątkach czy warsztaty plecenia wianków. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Muzeum Pierwszych Piastów zaprasza na imprezę plenerową – Noc Kupały. Odbędzie się ona w sobotę, 19 czerwca w godzinach od 18:00-23:00 na terenie muzeum. W programie przewidziano: gry sprawnościowe, zabawy manualne, rozmowy o słowiańskich pamiątkach czy warsztaty plecenia wianków.

Noc Kupały w Muzeum Pierwszych Piastów odbędzie się po raz 51. Podczas imprezy plenerowej upamiętniona zostanie najkrótsza noc w roku. Dla uczestników przewidziano szereg atrakcji. Program wydarzenia składa się z zabaw manualnych, rozmów o słowiańskich pamiątkach przeszłości, warsztatów plecenia wianków oraz koncertu zespołu Percival – współtwórcy muzyki do gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Imprezę zakończy widowisko plenerowe ukazujące obrzędowy charakter najkrótszej nocy w roku.

Nagranie z próby spektaklu

od 16 lat

Wydarzenie odbędzie się w ramach weekendu na Szlaku Piastowskim „Piastowska ziemia – piastowskie niebo”. Program został podzielony na dwa panele. Do nabycia są bilety w cenie 10/15 zł.

Noc Kupały - program

Panel I . Program
Plenerowa Biblioteka – z zabawami i mądrościami dla dzieci.

  • 18:00 – 19.00 Gra planszowa w wersji max „W średniowiecznym grodzie”
  • 18:00 – 19.00 Zabawy ruchowe z chustą
  • 18:00 – 19:00 Warsztaty: Zostań ilustratorem/ ilustratorką książki
  • 19:00 – 21:00 Ciekawostki z zielnika staropolskiego

Warsztatowe działania - twórcze

  • 18:00 – 20:00 Warsztaty „Magiczny wianek”- zajęcia dla wszystkich przybyłych, chcących wykonać swój wianek aby przed północą wg słowiańskiej wróżby rzucić go w toń jeziora.
  • 20:00 – Konkurs na najbardziej oryginalny wianek (scena)
  • 18:30 – 20:30 Piastowska ziemia – biologiczne ciekawostki, zobacz z bliska legendarny „kwiat” paproci
  • 18:30 – 20:30 kupaLOVE kartki – wykonaj samodzielnie kartkę z wyznaniem pełnym miłości
  • 18:00 – 20:00 Ruch to zdrowie – zapraszamy na tor przeszkód

Historyczna „gadka-szmatka”

  • 18:30 – 19:30 Piastowska ziemia kryje w sobie skarby przeszłości – pogawędka o zabytkach odkrytych w czasie wykopalisk.
  • 19:00 – 19:45:00 Ciekawostki z toni wodnej - pogawędka z archeologiem podwodnym o skarbach znalezionych w Jeziorze Lednica

Inności – różnorodności

  • 18:30 – 20:00 „Zmysłowe kalambury” - Każdy lubi zgadywanki, jednak w tak wyjątkowej i romantycznej przestrzeni dorośli będą mogli bawić się w kalambury, których hasła (mamy nadzieję) rozgrzeją uch zmysły.
  • 19:00 – 20:30 „Miłosne wróżby”- któż nie chciałby poznać swej przyszłości? W czasie tej wyjątkowej najkrótszej nocy chętni niebojący się tego, co może dać im nadchodzący czas, będą mogli uzyskać kilka wskazówek odnoszących się do ich przyszłego życia, nie tylko tego miłosnego.
  • 18:00 – 21:30 – mini kiermasz


Panel II. Program

  • 20:30 – Panel koncertowo-widowiskowy
  • 20:30 – 22:00 – Koncert zespołu „Percival”
  • 22:00 – 23:00 – Widowisko obrzędowe „Noc Kupały” w wykonaniu zespołu Pieśni Tańca „Łany” - nocne widowisko przybliżające obrzędowy charakter święta, obfitujące w specyficzną muzykę, ognie i charakterystyczne tańce.
Najdłuższa nazwa miejscowości na świecie składa się z aż 188 znaków i jej wymówienie zajmuje aż 15 sekund. Co ciekawe, chodzi o pełną nazwę Bangkoku, czyli stolicy Tajlandii, która brzmi: "Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit". Nazwy polskich miejscowości nie są aż tak długie, ale i tak robią wrażenie - najdłuższa z nich liczy 40 znaków. Zobacz najdłuższe nazwy miejscowości w Polsce ------>

Najdłuższe nazwy miejscowości w Polsce. Najdłuższa ma aż 40 znaków!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski