Na Grunwaldzie powstaje niezwykły park! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Na Grunwaldzie powstaje niezwykły park! [ZOBACZ ZDJĘCIA]

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prace przy ul. Heweliusza są na początkowym etapie. Po przeprowadzonym już w grudniu wycięciu drzew i wytyczeniu tras, którymi będą przebiegać alejki
  1/7
  przejdź do galerii

  Prace przy ul. Heweliusza są na początkowym etapie. Po przeprowadzonym już w grudniu wycięciu drzew i wytyczeniu tras, którymi będą przebiegać alejki przystąpiono do usuwania gruzu i ziemi ©Waldemar Wylegalski

  Przy ul. Heweliusza Poznaniu powstaje niezwykły park. To najdroższe w 2016 roku tego rodzaju przedsięwzięcie w mieście.
  W stolicy Wielkopolski jest wiele parków, ale ten, który budowany jest na Grunwaldzie jest pierwszym tematycznym. Ma nawiązywać do astronomii i kosmosu - ze względu na nazwę ulicy i pobliskie Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu im. A. Mickiewicza przy ul. Słonecznej.

  Odstraszający od lat z powodu zaniedbania i zaśmiecenia zielony teren przy ul. Heweliusza zmieni się nie do poznania. Prócz parku zbudowany zostanie przylegający do niego skwer.


  Park Astronomiczny będzie mial wiele elementów „kosmicznych”. Bardzo widowiskowy charakter będzie miała „mgławica” z kamieni na nawierzchni żwirowej - przedstawiająca układ planet.

  Kosmiczny będzie nawet plac zabaw dla dzieci. W jego skład będzie wchodził obóz treningowy dla astronautów, wirujący talerz, a nawet pozwalająca oderwać się od ziemi trampolina.

  Przewidziano także zbudowanie zegara słonecznego, do tego na obrzeżach parku umieszczone zostaną tablice edukacyjne związane z astronomią.

  Zadbano przy tym o korzystających aktywnie z zielonych przestrzeni. Dla nich przeznaczona będzie siłownia zewnętrzna i zestaw do ćwiczeń typu street workout.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo