Na PGA 2018 można spróbować swoich sił w grze o Powstaniu...

  Na PGA 2018 można spróbować swoich sił w grze o Powstaniu Wielkopolskim

  Cezary Hurysz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Grę zobaczył między innymi premier Mateusz Morawiecki.
  1/5
  przejdź do galerii

  Grę zobaczył między innymi premier Mateusz Morawiecki. ©Łukasz Gdak

  W grudniu swoją premierę będzie miała gra "Ku zwycięstwu" o Powstaniu Wielkopolskim. Na tegorocznym Poznań Game Arena można jednak już teraz spróbować swoich sił w tej edukacyjnej platformówce.
  "Ku zwycięstwu" to platformowa gra akcji o rysunkowej oprawie graficznej. Rysunki projektowała studentka historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W grze będą się znajdować zarówno elementy zręcznościowe, jak i przygodowe. Fabuła opiera się na autentycznych wydarzeniach historycznych w których udział bierze postać fikcyjnego, anonimowego bohatera.

  Fabuła gry została osadzona na przełomie XIX oraz XX wieku.
  Tytuł ma zaprezentować graczom wydarzenia, które doprowadziły do powstania wielkopolskiego. Ukazany zostanie również ważny, choć zapomniany przez szerokie grono ludzi, udział rodziny Zamoyskich (właścicieli ogromnych majątków w zaborach pruskimi austriackim, w tym Kórnika i Zakopanego) podczas I wojny światowej oraz w Powstaniu Wielkopolskim.

  - Obecnie mamy do czynienia z pokoleniem, które jest nieodłącznie związane z nowoczesną technologią komputerową. Aby kształcić młodzież, należy dzisiaj zastosować techniki dostosowane do XXI wieku. Zainteresowanie młodzieży grami komputerowymi zmusza nas do wykorzystania świata wirtualnego w edukacji - mówi dr Marek Przybylski, koordynator projektu "Ku zwycięstwu".

  Produkcja jest przeznaczona dla osób w wieku od 12 do 20 lat. Zakończenie gry jest otwarte, więc stwarza możliwość dalszego kontynuowania losów bohatera w przyszłych edycjach (np. w okresie powstań śląskich, wojny polsko-bolszewickiej, okresu odbudowy państwowości polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego, drugiej wojny światowej i męczeństwa Polaków).

  - Gra będzie miała swoją premierę w grudniu tego roku. Zainteresowani będą mogli ją pobrać bezpłatnie ze strony internetowej urzędu wojewódzkiego - mówi dr Marek Przybylski.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo