Na Ratajach będzie ankieta w sprawie hałasu

  Na Ratajach będzie ankieta w sprawie hałasu

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pomysłodawca uchwały o hałasie będzie planuje odbycie rozmów z samorządami studenckimi

  Pomysłodawca uchwały o hałasie będzie planuje odbycie rozmów z samorządami studenckimi ©Grzegorz Dembiński

  W Poznaniu będzie respektowana cisza nocna? Rady osiedli już rozpoczęły dyskusję dotyczącą projektu uchwały radnego Michała Grzesia.
  Pomysłodawca uchwały o hałasie będzie planuje odbycie rozmów z samorządami studenckimi

  Pomysłodawca uchwały o hałasie będzie planuje odbycie rozmów z samorządami studenckimi ©Grzegorz Dembiński

  W ostatni weekend problemy ze snem mieli mieszkańcy os. Tysiąclecia i Rusa. Wszystko przez imprezę dla studentów Politechniki Poznańskiej - Polibuda Open Air.

  - Do pierwszej w nocy dudniło nam w mieszkaniach. Powinniśmy więc w cywilizowany sposób rozwiązać problem hałasu - stwierdza Rafał Chróst, przewodniczący komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego rady osiedla Chartowo.

  To właśnie na Ratajach odbyła się pierwsza dyskusja dotycząca projektu uchwały autorstwa radnego miejskiego Michała Grzesia.
  - Chcę spotykać się z radami osiedli i mieszkańcami, by wprowadzać ewentualne poprawki - wyjaśnia wiceprzewodniczący rady miasta. Przypomnijmy, że w projekcie znalazły się zapisy dotyczące korzystania z urządzeń, z których hałas może negatywnie wpływać na środowisko w całym Poznaniu lub na poszczególnych osiedlach . Od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę byłoby zakazane od godz. 22 do 6, natomiast w piątki i soboty od godz. 24 do 6.

  - U nas ten problem dotyczy os. Tysiąclecia oraz Rusa, bo już os. Lecha zmaga się z zupełnie innymi problemami - przyznaje R. Chróst. Jak podkreślają przedstawiciele mieszkańców, rada osiedla chce dać zielone światło projektowi M. Grzesia.

  - Ostatnio sporo czytałam o hałasie w innych miastach, sprawdzałam badania i ankiety. Nie chcemy zakazywać imprez masowych, ale dla nas byłoby lepiej gdyby kończyły się wcześniej lub organizowano je rzadziej - mówi Marzena Cieloszyk, przewodnicząca rady osiedla.

  Testem dla jednostek pomocniczych mają być Juwenalia organizowane na początku czerwca na Łęgach Dębińskich. - Jeśli wydarzenie okaże się uciążliwe, podejmiemy stosowne działania - zapowiada M. Cieloszyk. W dyskusji o głośnych imprezach biorą też udział przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej Osiedle Młodych, Choć sama SM nie organizuje nocnych wydarzeń, a Dni Rataj kończą się o godz. 22, kierownicy poszczególnych osiedli są również na bieżąco informowani o hałasie płynącym z okolic polany znajdującej się przy stoku nad Jeziorem Maltańskim.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Mały bład w treści artykułu

  Jacek Kijewski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Panie Błażeju.
  Jestem mieszkańcem i członkiem Rady Osiedla Tysiąclecia, nie osiedla Zwycięstwa.
  W kwestii godzin, również nie dokońca zgadza się z tym co proponowałem na spotkaniu. Sugerowałem...rozwiń całość

  Panie Błażeju.
  Jestem mieszkańcem i członkiem Rady Osiedla Tysiąclecia, nie osiedla Zwycięstwa.
  W kwestii godzin, również nie dokońca zgadza się z tym co proponowałem na spotkaniu. Sugerowałem godziny 22-6 niedziela do czwartek, piątek 24-6, sobota bez limitu. Oczywiście są to sugestie i będą konsultowane z mieszkańcami.
  Prośba o korektę by nie wprowadzać czytelników w błąd.
  Ankiety wystartują na Tysiąclecia prawdopodobnie w czerwcu po zebraniu Rady Osiedla Tysiąclecia i konsultacjach z Radą Osiedla Chartowo.
  Temat również na najbliższej Radzie Nadzorczej SMOM.

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hałas

  EWA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  to Szczęście mieszkać na OŚ 1000lecia..Na pewno jest to jedno z ładniejszych osiedli,,,bo ma dużo zieleni I jezioro Maltę. Ale latem głośne imprezy doprowadzają...rozwiń całość

  to Szczęście mieszkać na OŚ 1000lecia..Na pewno jest to jedno z ładniejszych osiedli,,,bo ma dużo zieleni I jezioro Maltę. Ale latem głośne imprezy doprowadzają nas---Starszych ludzi do szału. Ja Rano muszę Wyspana wstać o 5tej na dyżur do Szpitala. Pacjenci potrzebują mnie wyspanej ,,a nie zestresowanej głośną muzyką na Malcie. Na pewno jest dużo takich osób---co muszą w nocy spać,,aby wcześnie rano wstać. A druga sprawa to---Studenci wynajmujący mieszkania w naszym bloku...Na początku Ich egzystencji,,,myśleliśmy że=-aby Ich przywołać do porządku [ciszy nocnej]]zawołamy Dzielnicowego.Ale ja też ,,kiedyś byłam młodą dziewczyną i hałasowałam do pozna,,,bo myślałam że to nikomu nie przeszkadza.Poszłam raz i drugi do Studentów---porozmawiałam z Nimi i jakoś zrozumieli że ; mam rację .Po prostu nie zawsze trzeba ;Dzieci straszyć kominiarzem;;???zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ograniczmy hałas!

  lala (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Jestem za ograniczeniem hałasu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ha ha ha.

  uczulona na hałas (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  POA takie głośne...
  - czwartek Silent Disco do północy
  - piątek koncerty do 1:20...
  Na prawdę współczuję! Powinni zrobić te koncerty do 22:00, tak żeby studenci pracujący w przecudownych...rozwiń całość

  POA takie głośne...
  - czwartek Silent Disco do północy
  - piątek koncerty do 1:20...
  Na prawdę współczuję! Powinni zrobić te koncerty do 22:00, tak żeby studenci pracujący w przecudownych galeriach handlowych w ogólnie nie mieli szansy się tam pojawić!
  A tym, którym tak bardzo przeszkadza hałas polecam zamieszkać na starym mieście - przynajmniej 2-3 dni w tygodniu impreza do rana i nikt jakoś co tydzień artykułu o tym nie pisze....zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ten projekt dotyczyć również Starego Mista

  Jacek Kijewski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Stary Rynek również będzie objęty tym projektem. Problem leży również w braku przestrzegania i egzekwowania istniejącego prawa przez organy do tego powołane. Straż Miejska czy Policja niestety nie...rozwiń całość

  Stary Rynek również będzie objęty tym projektem. Problem leży również w braku przestrzegania i egzekwowania istniejącego prawa przez organy do tego powołane. Straż Miejska czy Policja niestety nie bada natężenia dźwięku, ponieważ nie ma czym, jak to określił Pan Radny Grześ. Pomijam sam fakt, że osób dyżurujących na infolinii Straży Miejskiej w weekend jest aż trzy na 500 tyś. mieszkańców Poznania.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fajnie

  ani (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5

  Mieszkam na 1000-lecia i mam już dosyć nocnych imprez integracyjnych przy kopcu nad Maltą.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Malta

  Malta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  Oczywiście, że po godz. 22.00 powinna być cisza. Człowiek to nie zwierze nocne i powinien w tym czasie wypoczywać. Imprezy plenerowe owszem powinny się odbywać, ale ich czas powinien być...rozwiń całość

  Oczywiście, że po godz. 22.00 powinna być cisza. Człowiek to nie zwierze nocne i powinien w tym czasie wypoczywać. Imprezy plenerowe owszem powinny się odbywać, ale ich czas powinien być ograniczony, a do "białego rana" bawimy się w klubach i dyskotekach. Sylwester i wyjatkowe dni dla miasta powinne być wykluczone z tej uchwały, ale reszta powinna kończyć się max o 24 w soboty i 22 w tygodniu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  "by w soboty mieszkańcy przy głośnej muzyce mogli się bawić przez całą noc" - czy wy do jasnej cholery nauczycie się nie nadużywać słowa "MIESZKAŃCY" ??? Jakaś mentalna kalka z brukowców, że każdy...rozwiń całość

  "by w soboty mieszkańcy przy głośnej muzyce mogli się bawić przez całą noc" - czy wy do jasnej cholery nauczycie się nie nadużywać słowa "MIESZKAŃCY" ??? Jakaś mentalna kalka z brukowców, że każdy człowiek to mieszkaniec?
  Mieszkańcy ŚPIĄ. Nie mylcie studentów i przyjezdnych z mieszkańcami.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  czy naprawdę potrzeba jakiś uchwał?

  przecież istnieją przepisy w sprawie uciążliwości dla otoczenia działalności gospodarczej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10

  Przygrywające zespoły "muzyczne" są wysokodochodowymi przedsiębiorstwami.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo