Nagroda dla poznańskiej fabryki Volkswagena

  Nagroda dla poznańskiej fabryki Volkswagena

  PRO

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Volkswagen Poznań po raz drugi otrzymał nagrodę „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.
  1/6
  przejdź do galerii

  Volkswagen Poznań po raz drugi otrzymał nagrodę „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. ©VW Poznań

  Prezydent Andrzej Duda wręczył wczoraj nagrodę zarządowi firmy Volkswagen Poznań, która znalazła się w gronie laureatów konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Uroczystość odbędzie się w Pałacu Prezydenckim.
  - To dla nas bardzo cenna nagroda – podkreśla Jolanta Musielak, członek zarządu
  ds. personalnych w Volkswagen Poznań. – Pierwszy raz otrzymaliśmy ten laur w 2011 roku. Fakt, że po pięciu latach jesteśmy ponownie w gronie nagrodzonych firm świadczy, że długoletnia ciężka praca, oparta na dialogu oraz konsekwentnej realizacji strategii najlepszego pracodawcy przynosi efekty – dodaje. Konkurs promuje pracodawców, którzy wyróżniają się stosując dobre praktyki w zakresie przestrzegania prawa pracy.
  Brane pod uwagę są kwestie stabilizacji zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także prawa do zrzeszania się w ramach związków zawodowych. Ważnym elementem jest ciągła komunikacja, której celem jest zażegnywanie konfliktów i współpraca na linii pracownik – pracodawca. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. - Chcemy w ten sposób pokazać, że dobra współpraca oparta na partnerstwie między związkami zawodowymi a pracodawcą jest możliwa – podkreśla Piotr Olbryś, szef NSZZ Solidarność w Volkswagen Poznań. – A to wyróżnienie jest uwieńczeniem tej współpracy – dodaje.
  W tegorocznym konkursie nagrodzono 21 firm z całej Polski. Reprezentują one różne branże, a elementem łączącym jest poszanowanie prawa pracowników i dialog społeczny. Laureacie, przez kolejne trzy lata, mogą posługiwać się przyznanym certyfikatem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale jaja

  WLKP (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Buhaha

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY