Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP wielką niewiadomą?

  Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP wielką niewiadomą?

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP wielką niewiadomą?

  Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP wielką niewiadomą? ©Maciej Urbanowski

  Odbywająca się co roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich gala wręczenia Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP stoi pod znakiem zapytania. Mimo zbliżającego się terminu, MTP nie mają żadnych informacji. Poza lakoniczną odpowiedzią z Kancelarii Prezydenta, nikt nic więcej nie wie.
  Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP wielką niewiadomą?

  Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP wielką niewiadomą? ©Maciej Urbanowski

  - Nie mamy żadnych ostatecznych informacji, nie było w tej sprawie żadnych ustaleń - takie słowa prezesa MTP Przemysława Trawy przekazała nam jego asystentka.

  A czas biegnie. Dotychczas przyznawanie Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP składało się z trzech etapów. Już na początku roku można było zgłaszać firmy i instytucje. A w okolicach marca powoływano kapitułę, która ostatecznie nominowała do tytułu kilka firm w pięciu kategoriach.
  Proces powinien więc być już w toku. Czy jest? Na to, jak i na inne, szczegółowe pytania Kancelaria Prezydenta nam nie odpowiedziała. W mailu napisała zaledwie: „Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP będzie kontynuowana. Aktualnie trwają prace nad nowym regulaminem”.

  O sprawie nic nie potrafił nam też powiedzieć prezydencki minister Andrzej Dera. Przyznał, że tą tematyką się nie zajmuje, ale gdyby zapadła decyzja, zapewne by do niego dotarła. Nie wiadomo zatem, w jakiej formule będzie się teraz odbywać Nagroda Gospodarcza. Pod znakiem zapytania stoi też jej pozostanie w Poznaniu.

  Zwyczajowo, co roku gala odbywała się na MTP w czerwcu podczas targów Innowacje-Technologie-Maszyny. Nagrodę ustanowił w 1998 r. prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jego następca Lech Kaczyński nie kontynuował jednak tradycji. Została wznowiona przez Bronisława Komorowskiego w 2011 roku. Wręczano ją najpierw w czterech, a później pięciu kategoriach firmom i zespołom naukowym mającym największy wkład w rozwój polskiej gospodarki. W kapitule zasiadali np. prezes MTP czy rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nagroda Prezydenta.

  Poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Widocznie jesteśmy skazani na nagrody tylko ze strony PO.
  Kasa na nagrody już jest???

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo