Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nagrody za pamięć i wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim rozdane!

WB
13 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Honorowych Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 „Dobosz Powstania Wielkopolskiego”.
13 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Honorowych Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 „Dobosz Powstania Wielkopolskiego”. materiały prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
13 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Honorowych Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 „Dobosz Powstania Wielkopolskiego”.

Podczas wydarzenia rozdano Nagrody Honorowe Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 „Dobosz Powstania Wielkopolskiego”, Odznaki Honorowe „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” , najwyższe regionalne odznaczenia oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej za działalność edukacyjną i popularyzowanie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

Wicemarszałek Wojciech Jankowiak oraz Sekretarz Województwa Tomasz Grudziak zostali wyróżnieni Złotą Odznaką Honorową Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego „Wierni Tradycji”.

– Wszystkie odznaczone osoby wniosły wkład w pielęgnowanie tradycji Powstania Wielkopolskiego swoją aktywną wieloletnią działalnością

– mówił Wojciech Jankowiak.

Laureatami „Dobosza Powstania Wielkopolskiego” zostali:

  • Adam Gajda
  • Michał Pawełczyk
  • Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią
  • Koło Przewodników PTTK w Poznaniu

Odznaki Honorowe „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” otrzymali:

  • Jerzy Fabiś
  • Grzegorz Hetzig
  • Arkadiusz Jan Małyszka
  • Michał Bogusław Polak
  • Bogumił Wojcieszak

Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przyznaje Statuetki Dobosza Powstania Wielkopolskiego od 1996 roku. Otrzymują je osoby i instytucje wyróżniające się w podejmowaniu i realizacji działań popularyzatorskich, twórczych i naukowych, upowszechniających wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim i kultywujących pamięć o nim i jego bohaterach.

Miasto-widmo na granicy województw wielkopolskiego i zachodniopomorskiego przyciąga żądnych wrażeń. Do 1992 roku mogło tam żyć nawet 5 tys. osób, teraz opustoszałe Kłomino popada w ruinę. Co wydarzyło się w tym tajemniczym miejscu? Zobaczcie, jak wygląda i poznajcie jego historię --->Czytaj też: Zajazd-widmo w Wielkopolsce. Kiedyś popularna restauracja jest ruiną. Poznaj jej mroczną historię

Opuszczone miasto-widmo nadal straszy. Stacjonowała tam armi...

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski