Nagrodzili wielkopolską szkołę i nauczyciela roku

  Nagrodzili wielkopolską szkołę i nauczyciela roku

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wielkopolską szkołą roku zostało Gimnazjum nr 1 w Luboniu, w nauczycielem roku – Piotr Pasik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. To wyniki pierwszej
  1/26
  przejdź do galerii

  Wielkopolską szkołą roku zostało Gimnazjum nr 1 w Luboniu, w nauczycielem roku – Piotr Pasik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. To wyniki pierwszej edycji konkursu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski. ©Łukasz Gdak

  Nauczyciele z całego województwa wzięli udział w wielkopolskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w piątek w poznańskiej Akademii Muzycznej.
  Wielkopolską szkołą roku zostało Gimnazjum nr 1 w Luboniu, w nauczycielem roku – Piotr Pasik, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. To wyniki pierwszej edycji konkursu zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski.

  – Dobry nauczyciel to ten, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje mówiła Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego (cytując filozofa Jana Legowicza) tuż przed wręczeniem nagród i wyróżnień. Jak stwierdziła właśnie takich nauczycieli mamy w Wielkopolsce. O tym, ilu ich jest świadczy liczba przyznanych odznaczeń.

  Odznaki honorowe za zasługi dla województwa wielkopolskiego trafiły na ręce dyrektorów: Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 Kościanie, I LO w Krotoszynie i Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych w Poznaniu. Wyróżniono 20 wielkopolskich szkół i 16 nauczycieli. W gronie nominowanych do tytułu „Wielkopolskiego nauczyciela roku” znalazło się pięć osób, a „Wielkopolskiej szkoły roku” pięć placówek. Zdecydowano, że statuetka trafi do gimnazjum z powiatu poznańskiego i dyrektora szkoły z powiatu kaliskiego.

  – Szkoła ma misję, a także świetnych rodziców, uczniów i grono pedagogiczne. To im wszystkim należy się ta nagroda – mówiła Anita Plumińska-Mieloch, dyrektorka Gimnazjum nr 1 w Luboniu. – Mam tylko nadzieje, że przetrwamy. Jesteśmy gimnazjum – zauważyła.

  Piotr Pasik nagrodę zadedykował swoim uczniom. – Młodzież, którą uczę jest dla mnie najważniejsza. Oczywiście są jeszcze nauczyciele bez których nie byłoby dziś tego wyróżnienia – mówił wielkopolski nauczyciel roku.

  Celem konkursu o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” jest wyróżnienie wielkopolskich przedszkoli oraz szkół, kształtujących wśród uczniów poczucie własnej tożsamości i postaw patriotycznych z jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina. Nagrodzono też nauczycieli, którzy w swojej pracy: kierują się entuzjazmem i pasją; rozwijają w dzieciach i młodzieży poczucie odpowiedzialności, miłości ojczyzny oraz poszanowanie dla polskiego dziedzictwa kulturowego; pielęgnują patriotyzm regionalny; wspierają rozwój talentów i zainteresowań; cieszą się autorytetem oraz posiadają szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze.

  Do wszystkich wyróżnionych i nagrodzonych trafiła statuetka, przedstawiająca dłoń, owiniętą laurem, trzymającą diament – symbol ucznia, który jest w rekach nauczyciela. Nauczyciele i szkoły otrzymały też nagrody finansowe.
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  myszko se tez wolne zrobiły

  jkl (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  No urzędasy maja wolne z Oświaty Kot poszedł na ściemę a myszki do żabki ..A kierowniczki do Nowej Galerii na słuzbowe pierdu pierdu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo