Nagrodzono szkołę i nauczyciela roku!

  Nagrodzono szkołę i nauczyciela roku!

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Najlepsi nauczyciele i szkoły nagrodzeni!
  1/43
  przejdź do galerii

  Najlepsi nauczyciele i szkoły nagrodzeni! ©Adrian Wykrota

  Podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim w Poznaniu wręczono nagrody najlepszym nauczycielom. Wyróżniono też szkoły z sukcesami.
  - Albert Eistain kiedyś napisał: Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości. Dziś wiem, że takich nauczycieli mamy w swoich szeregach. Inspiratorów i motywatorów młodzieży. Ludzi, którzy swoją pasję przerzucają w wychowanie młodych pokoleń - mówiła Marzena Wodzińska, członek zarządu woj. wielkopolskiego podczas uroczystej gali. W Teatrze Wielkim nagrodzono Wielkopolską Szkołę i Wielkopolskiego Nauczyciela Roku.
  Zobacz galerię
  Wśród nominowanych szkół znalazły się w tym roku: II LO w Poznaniu, Zespół Szkół w Przykonie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, Zespół Szkół w Mosinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim. Tytuł trafił do tej ostatniej.

  - Najważniejsze jest dla nas dobro ucznia - tłumaczy Andrzej Makles, wicedyrektor ZSP w Grodzisku Wlkp. - Jesteśmy szkołą zawodową, więc naszym celem jest kształcenie jak najlepszych fachowców. Jednak nasi uczniowie zdobywają też nagrody w konkursach i olimpiadach z języka polskiego i historii czy zawodach sportowych - wylicza.

  Jak tłumaczy nauczyciel, nauka w szkole w Grodzisku Wlkp. jest... różowa. Nie tylko dlatego, że jej mury są w takim kolorze.

  - Perspektywy, które mają nasi uczniowie, po skończeniu szkoły, też są różowe - żartuje Andrzej Makles.

  Nauczycielem Roku została Aleksandra Schoen - Kamińska, która zajmuje się wychowaniem wczesnoszkolnym w Zespole Szkół nr 3 w Pile. Jak tłumaczy, najważniejsze są dla niej dzieci, które dają jej wiele radości i wciąż inspirują ją do nowych wyzwań.

  - Idealny nauczyciel powinien być bardzo cierpliwy. Powinien patrzeć na ucznia oczami mamy - uważa Wielkopolska Nauczycielka Roku. Jak mówi, każde dziecko ma jakiś talent - nie tylko matematyczny czy humanistyczny. Może być dobry np. w skakaniu na skakance. To nauczyciel musi pomóc uczniowi odkryć jego mocne strony.

  - Najważniejsze jest dla mnie, by uczniowie chcieli chodzić do szkoły - tłumaczy Aleksandra Schoen - Kamińska.

  Podczas gali wręczono też wyróżnienia i odznaki honorowe. Do wszystkich laureatów trafiła statuetka, przedstawiająca dłoń, owiniętą laurem, trzymającą diament - symbol ucznia, który jest w rekach nauczyciela. Nauczyciele i szkoły otrzymali też nagrody finansowe.

  Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. W tym roku odbyła się jego druga edycja.

  ***
  Jakie są plusy, a jakie minusy reformy edukacji? O szkole "dwóch prędkości" i skutkach reformy szkolnictwa mówią ekonomista i socjolog dr Maciej Jakubowski oraz nauczyciel historii Jan Wróbel.
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo