Zamknij

Głos Wielkopolski

Najgłośniejsze sprawy kryminalne w Wielkopolsce. Nie tylko śmierć Ewy Tylman, zabójstwo Ziętary i wybuch na Dębcu. Sprawdź, czy je pamiętasz

W marcu 2020 roku Wojciech K., Karol K. oraz Marcin W., którzy byli oskarżeni o molestowanie i gwałcenie 6-letniego syna Wojciecha K., usłyszeli prawomocne

Paweł F. Matysiak

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [4/52] Poprzednie Następne

W marcu 2020 roku Wojciech K., Karol K. oraz Marcin W., którzy byli oskarżeni o molestowanie i gwałcenie 6-letniego syna Wojciecha K., usłyszeli prawomocne wyroki. Kilkuletni chłopiec z podpoznańskiego Dopiewa był regularnie wykorzystywany seksualnie przez swoich oprawców. Poznański sąd prawomocnie skazał na więzienie Wojciecha K. i Marcina W., ale jednocześnie uchylił wyrok wobec Karola K., którego sprawa ma być ponownie rozpoznana.

Początki tej koszmarnej historii sięgają 2013 roku, gdy Mikołaj miał sześć lat. To wtedy pojawiły się pierwsze sygnały, że może być ofiarą molestowania seksualnego. Nie potrafił zapanować nad swoją fizjologią. Zdarzały mu się niekontrolowane oddawania kału i napady agresji.

W lipcu 2019 roku zapadły pierwsze wyroki skazujące trzech mężczyzn. I tak Wojciech K. usłyszał wyrok 15 lat więzienia. Ponadto sąd pozbawił go praw publicznych na 10 lat oraz zakazał kontaktowania się z synem i zbliżania się do niego przez 15 lat. Ojciec ma też zapłacić synowi 100 tys. zł nawiązki. Drugi z oskarżonych, Marcin W., usłyszał wyrok 12 lat więzienia, zaś Karol K. ma trafić za kratki na 6 lat. Obaj zostali też pozbawieni praw publicznych na odpowiednio 15 i 10 lat oraz mają zapłacić odpowiednio 100 tys. i 50 tys. zł nawiązki gwałconemu chłopcu.

Odwołanie od wyroku złożyli zarówno obrońcy mężczyzn, jak i prokuratura. W marcu 2020 roku poznański Sąd Apelacyjny wydał prawomocny wyrok, podtrzymując w całości wyroki wobec Wojciecha K. i Marcina W. Jednocześnie sąd uchylił wyrok wobec Karola K. i przekazał tę sprawę Sądowi Okręgowemu do ponownego rozpoznania. Oskarżonych mężczyzn, ani ich obrońców, nie było na ogłoszeniu wyroku. Z uwagi na wyłączoną jawność procesu, nie znamy też uzasadnienia wyroku sądu.

Czytaj więcej: Gwałcili małoletniego chłopca. Usłyszeli wyroki

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy