Najlepiej uciec stąd. Do

  Najlepiej uciec stąd. Do Kopenhagi?

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Najlepiej uciec stąd. Do Kopenhagi?
  Burza, jaka rozpętała się wokół pomysłu zwężenia ul. Grunwaldzkiej, dość wyraźnie pokazała, kto stoi po stronie większości poznaniaków, i to nie tylko tych, którzy jako swój główny środek lokomocji wykorzystują samochód. Skala obsesji i rewanżyzmu, jaką prezentują środowiska prorowerowe jest wręcz kuriozalna, nie pozwala na prowadzenie dialogu, bowiem zaczęła się od nieeleganckich komentarzy wobec radnych reprezentujących mieszkańców tego miasta.
  Najlepiej uciec stąd. Do Kopenhagi?
  Zobacz komentowany artykuł: Czy Grunwaldzką trzeba zwęzić?

  Nie chcę się wdawać w dywagacje dlaczego w radzie znajduje się tylko jeden społecznik, bo musiałbym dojść do smutnej konstatacji niczym przewodniczący poznańskiej PO Bartosz Zawieja i jasno stwierdzić, iż są to organizacje kanapowe, popierane przez dość nieliczne towarzystwo wzajemnej adoracji.

  Owszem wielu działaczy doceniam, bowiem niejednokrotnie obnażali niecne plany urzędników, blokowali złe rozwiązania, ale w przypadku Grunwaldzkiej prezentują zachowania pełne histerii i hipokryzji. Przykład? Mój kolega z redakcji rozmawia z jednym z liderów czołowego poznańskiego stowarzyszenia, który przyznaje się, że po Grunwaldzkiej tramwajem nie jeździ. Nie mijają dwa dni, a na Facebooku ten sam społecznik rozdziera szaty nad wetem radnych, opisując jak to wyjątkowo często korzysta z komunikacji miejskiej w tym konkretnym miejscu.

  Kolejny przykład? Społecznicy przekonują, że rady osiedli w pełni popierają projekt zwężenia ulicy. I co się okazuje? Jest oczywiście zupełnie odwrotnie. Jeśli jeszcze dodać do tego urzędnika twierdzącego, że przebudowa Grunwaldzkiej zachęci do korzystania z komunikacji miejskiej, to lepiej wyprowadzić się stąd. Może do Kopenhagi?

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo