Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Najlepsze licea w Poznaniu. Sprawdź ranking liceów 2022 w Poznaniu według portalu edukacyjnego WaszaEdukacja.pl

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
41 liceów wzięło udział w poznańskim Rankingu liceów 2022 opublikowanym na początku maja przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl. Które zostało sklasyfikowane najwyżej? Zestawienie zostało stworzone na podstawie wyników egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym oraz wyników z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, a także wskaźników Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) z lat 2019-2021.Sprawdź najlepszą dwudziestkę poznańskich liceów według portalu edukacyjnego WaszaEdukacja.pl --->>>
41 liceów wzięło udział w poznańskim Rankingu liceów 2022 opublikowanym na początku maja przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl. Które zostało sklasyfikowane najwyżej? Zestawienie zostało stworzone na podstawie wyników egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym oraz wyników z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, a także wskaźników Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) z lat 2019-2021.Sprawdź najlepszą dwudziestkę poznańskich liceów według portalu edukacyjnego WaszaEdukacja.pl --->>>Pexels/Zdjęcie ilustracyjne
41 liceów wzięło udział w poznańskim Rankingu liceów 2022, opublikowanym na początku maja przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl. Które zostało sklasyfikowane najwyżej? Zestawienie zostało stworzone na podstawie wyników egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym oraz wyników z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, a także wskaźników Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) z lat 2019-2021. Sprawdź w galerii, najlepszą dwudziestkę poznańskich liceów w tym rankingu.

Spis treści

Ranking Liceów 2022 w Poznaniu portalu WaszaEdukacja.pl

W poznańskim rankingu wzięło udział 41 liceów, które spełniły wymogi regulaminu. Która szkoła licealna była najlepsza w Poznaniu? Sprawdzisz w galerii:

Jak podaje portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, wszystkie dane do rankingu pozyskane zostały ze sprawdzonych źródeł takich jak OKE, CKE, MEiN oraz innych placówek oświatowych.

Sprawdź też:

Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników 2022 portalu WaszaEdukacja.pl

Ogólnopolski Ranking Liceów i Techników 2022 w tym roku został podzielony na dwie części. Pierwsza to ogólnopolski ranking liceów i techników biorący pod uwagę szkoły publiczne i niepubliczne. W tym zestawieniu wzięło udział 1812 liceów oraz 1520 techników. Druga część rankingu stanowi zestawienie dla osiemnastu miast wojewódzkich w Polsce. W rankingu maksymalnie można było uzyskać sto punktów.

Zestawienie zostało stworzone na podstawie wyników egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym oraz wyników z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, a także wskaźników Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD) z lat 2019-2021. W technikach dodatkowym kryterium były wyniki z egzaminów zawodowych. Szczegółowe informacje na temat metodologii można znaleźć TUTAJ.

- Dzięki różnorodności kryteriów, które zostały uwzględnione podczas tworzenia rankingu szkół ponadpodstawowych, można łatwo sprawdzić, które placówki dobrze przygotują Was do dalszej drogi edukacyjnej lub zawodowej - czytamy na stronie portalu.

Sprawdź też:

Portalu WaszaEdukacja.pl: najlepsze licea w Polsce

Licea:

  1. XIV Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie – 84.405 punktów,
  2. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie – 84.294 punktów,
  3. V Liceum im. Augusta Witkowskiego w Krakowie – 82.639 punktów,
  4. III Liceum im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni – 82.499 punktów,
  5. XIII Liceum w Szczecinie – 82.278 punktów.

Portal WaszaEdukacja.pl: najlepsze technika w Polsce

Technika:

  1. Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie – 65.314 punktów,
  2. Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie – 64.956 punktów,
  3. Technikum Łączności nr 14 w Krakowie – 62.236 punktów,
  4. Technikum Komunikacji w Poznaniu – 61.981 punktów,
  5. Technikum nr 7 im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu - 61.955 punktów.
Rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się w czwartek 1 września 2022 r., a zakończy w piątek 23 czerwca 2023 r. W trakcie jego trwania nie zabraknie dni wolnych od szkoły, kiedy uczniowie będą mogli wypocząć. Sprawdź daty dni wolnych od szkoły w roku szkolnym 2022/2023 --->

Dni wolne w roku szkolnym 2022/2023. Kiedy uczniowie będą mo...

od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski