Najpopularniejszy Strażak Ochotnik. Wyniki plebiscytu

  Najpopularniejszy Strażak Ochotnik. Wyniki plebiscytu

  MRT

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Szymon Maciejewski najpopularniejszym strażakiem

  Szymon Maciejewski najpopularniejszym strażakiem ©Waldemar Wylegalski

  Tegorocznym zwycięzcą plebiscytu na Najpopularniejszego Strażaka Ochotnika został naczelnik OSP Boruja Kościelna - Szymon Maciejewski.
  Szymon Maciejewski najpopularniejszym strażakiem

  Szymon Maciejewski najpopularniejszym strażakiem ©Waldemar Wylegalski

  Tradycyjnie już, plebiscyt prowadzony przez "Głos Wielkopolski" i regionalne tygodniki pokazuje, że zawód strażaka ochotnika cieszy się największym poważaniem w społeczeństwie. Tak było i w tym roku, o czym świadczą głosy czytelników oddane na kandydatów do miana najpopularniejszego. Po kilku tygodniach zawziętego głosowania znamy już wyniki. Zwycięzcą plebiscytu okazał się Szymon Maciejewski i jego jednostka OSP Boruja Kościelna.

  Sprawdź: Najpopularniejszy Strażak Ochotnik. Wyniki plebiscytu

  Druh Maciejewski zdeklasował rywali wynikiem 7529 oddanych głosów. Swoją drogę pożarniczą zaczął w 1997 roku, gdy wstąpił do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Później w 2003, gdy osiągnął pełnoletność, mógł przystąpić do kursów podstawowych, uprawniających do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dziś jest naczelnikiem OSP Boruja Kościelna. Jego zespół, który go wspierał nie odpuszczał w niedzielny wieczór do ostatniej chwili.

  Jednak nie jest to jedyny nagrodzony w naszym plebiscycie. Drugie miejsce zajął Dawid Przybylski, który od 2011 roku jest naczelnikiem OSP Bukowiec. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym jednostki angażując się bardzo w działalność szkoleniową. Swoją pracą społeczną i zaangażowaniem na rzecz lokalnej społeczności daje dobry przykład młodszemu pokoleniu. Dzięki takiej postawie zyskał 7390 głosów.

  Na ostatnim pudle podium znalazł się Łukasz Darul (6638 głosów), który w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku wstąpił w 2006 roku mając na celu spełnienie swoich młodzieńczych marzeń - pomaganie innym ludziom.

  Uroczysta gala finałowa odbędzie się podczas koncertu zespołu Kombi, który odbędzie się 8 października w hali Arena.

  Sprawdź: Najpopularniejszy Strażak Ochotnik. Wyniki plebiscytu


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo