Najstarsza Wielkopolanka! Na 109. urodziny Marianna Mróz...

  Najstarsza Wielkopolanka! Na 109. urodziny Marianna Mróz dostała 109 róż [ZDJĘCIA]

  Marek Weiss

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Najstarsza Wielkopolanka! Na 109. urodziny Marianna Mróz dostała 109 róż [ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Fot. Marek Weiss

  Niecodzienna uroczystość odbyła się we wtorek w Domu Pomocy Społecznej w Marszałkach (powiat ostrzeszowski). Jedna z pensjonariuszek, Marianna Mróz obchodziła swoje 109. urodziny. Wicemarszałek Krzysztof Grabowski w imieniu władz województwa wręczył seniorce 109 róż. Z życzeniami "dwustu lat'' przyjechali również samorządowcy, przyjaciele oraz inni mieszkańcy i personel placówki.
  109-latka pokazała, że nadal utrzymuje się w dobrej kondycji. Ze spokojem i uśmiechem przyjmowała w sali kominkowej dziesiątki gratulacji. Wcześniej była na mszy w swojej intencji. Zdaniem pracowników DPS, co roku szczególnie mobilizuje się na urodziny.

  Marianna Mróz przyszła na świat 18 września 1903 roku. Jako dziecko trafiła do sierocińca prowadzonego w Marszałkach przez hrabinę Helenę von Bismarck - Bohlen - siostrę pierwszego kanclerza Rzeszy. Mieszkała tu przez 9 lat. W budynku tym mieści się dziś DPS. Mając 87 lat, pani Marianna na własną prośbę wróciła w te same mury, w których spędziła dzieciństwo.

  Mimo bardzo podeszłego wieku dobrze pamięta czasy swojej młodości. Chętnie o nich opowiada swoim opiekunom. Wciąż dopisuje jej apetyt i humor. Codziennie modli się w kaplicy i ćwiczy pod okiem pielęgniarek.

  TUTAJ WIĘCEJ ZDJĘĆ ZE 109. URODZIN MARIANNY MRÓZ

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo