Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Napar z liści laurowych. Tak działa na organizm. Komu i na co pomoże, a kto powinien go unikać?

MIKIR
Liście laurowe wykazują właściwości prozdrowotne i oprócz tego, że są doskonała przyprawą, stosowane są szeroko w ziołolecznictwie. Liście laurowe są bogate w substancje czynne, ważne dla ludzkiego organizmu. To garbniki, pektyny, olejki eteryczne, flawonoidy, ligany, alkaloidy izochinolinowe. Liście laurowe są bogate w witaminy A, B2, B3, B5, B6, C i kwas foliowy oraz w składniki mineralne: wapń, żelazo, potas, selen, mangan, magnez, cynk i miedźW galerii opisujemy, w jakich schorzeniach warto stosować napary i wywary z liści laurowych oraz informujemy, kto nie powinien ich stosować i dlaczego. Zobacz więcej informacji >>>
Liście laurowe wykazują właściwości prozdrowotne i oprócz tego, że są doskonała przyprawą, stosowane są szeroko w ziołolecznictwie. Liście laurowe są bogate w substancje czynne, ważne dla ludzkiego organizmu. To garbniki, pektyny, olejki eteryczne, flawonoidy, ligany, alkaloidy izochinolinowe. Liście laurowe są bogate w witaminy A, B2, B3, B5, B6, C i kwas foliowy oraz w składniki mineralne: wapń, żelazo, potas, selen, mangan, magnez, cynk i miedźW galerii opisujemy, w jakich schorzeniach warto stosować napary i wywary z liści laurowych oraz informujemy, kto nie powinien ich stosować i dlaczego. Zobacz więcej informacji >>>pixabay
Liść laurowy zwany też liściem bobkowym to suszony liść rośliny o nazwie wawrzyn szlachetny (Laurus nobilis). Pochodzi z regionu śródziemnomorskiego. Liście laurowe charakteryzują się jasnozieloną barwą i bardzo aromatycznym zapachem. Są powszechnie używane do przyprawiania zup, pasztetów, sosów i innych potraw oraz są ważnym składnikiem marynat. Liście laurowe wykazują właściwości prozdrowotne i są stosowane w ziołolecznictwie. W galerii opisujemy, w jakich schorzeniach warto stosować napary i wywary z liści laurowych oraz informujemy, kto nie powinien ich stosować i dlaczego.

Liście laurowe są bogate w substancje czynne, ważne dla ludzkiego organizmu. To garbniki, pektyny, olejki eteryczne, flawonoidy, ligany, alkaloidy izochinolinowe. Liście laurowe są bogate w witaminy A, B2, B3, B5, B6, C i kwas foliowy oraz w składniki mineralne: wapń, żelazo, potas, selen, mangan, magnez, cynk i miedź.
W ziołolecznictwie liście laurowe stosuje się najczęściej w postaci wywaru lub naparu, które działają napotnie, detoksykacyjnie (oczyszczają organizm ze szkodliwych substancji) i moczopędnie. Napary i wywary z liści laurowych wspomagają pracę wątroby i obniżają poziom cukru we krwi. Napary można stosować w przypadku chorób wewnętrznych, jak i zewnętrznie.

Sprawdź

Zobacz, na jakie choroby pomaga napar i wywar z liści laurowych. Podpowiadamy również, jak go sporządzić:

Po napar z mięty powinny sięgnąć szczególnie panie

Zobacz również te artykuły

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera