Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Naramowice - komunikacyjny horror

Monika Kaczyńska, Maciej Roik
Koszmarny dojazd, brak tramwaju i buspasów - to najsłabsze strony poznańskich Naramowic.

Choć z każdym rokiem przybywa tam mieszkańców (w ciągu kilkunastu lat ich liczba wzrosła z kilku do około 15 tysięcy), o nowej ulicy czy linii tramwajowej tylko się mówi.

Niezależnie od tego, czy mieszkańcy korzystają z komunikacji miejskiej czy samochodu, wszyscy stoją w korku. Ten element można ocenić tylko na 2 z 10 pkt.

Naramowice to miejsce, gdzie deweloperzy masowo budują osiedla. Tam często wprowadzają się młode małżeństwa. Rośnie zatem liczba dzieci, jednak dostęp do oświaty jest ograniczony. Choć są trzy publiczne przedszkola (i kilka prywatnych) oraz dwie szkoły podstawowe, brak żłobka, liceum czy gimnazjum. Atut dzielnicy to pokazowy w skali całego miasta Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 (spełnia funkcję osiedlowego domu kultury). Ocena oświaty - 5 na 10 pkt.

Choć z dostępem do sklepów nie ma kłopotu, Naramowice to wciąż jedna z dzielnic na tzw. dorobku. Dlatego handel wciąż się rozwija, powstają też kolejne oddziały np. banków. Pod tym względem Naramowice deklasuje jednak pobliskie Piątkowo. Nie ma trudności z dostępem do przychodni. (ocena - 6 na 10 pkt.)

Rekompensatą jest piękna okolica. Dolina Warty, a także rezerwat Żurawiniec to dobre miejsca do aktywnego wypoczynku. Pod tym względem trudno się równać innym dzielnicom z Naramowicami. Ocena - 10 na 10 pkt.

W sumie jest słabo - tylko 5 pkt.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski