Jak zarządzać stresem? Jak być życzliwie asertywnym? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań poznasz, biorąc udział w warsztatach, organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu. Pierwsze startują jeszcze w styczniu.

Pierwsze warsztaty "Jak zarządzać stresem w życiu prywatnym i zawodowym" odbędą się w dniach 29-30 stycznia w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu (ul. Szyperska 14). Na nich uczestnicy dowiedzą się jak radzić sobie z nagromadzonymi emocjami i stresem. Dowiedzą się, czym jest stres, co go powoduje i jak można go wykorzystać w pracy. Uczestnicy będą mogli poznać własny styl reagowania w sytuacji stresowej. Warsztaty pozwolą uświadomić sobie rolę własnej postawy wobec sytuacji stresowych oraz poznać metody opanowania trudnych emocji.

Warsztaty potrwają od godziny 9 do 13. Zgłoszenia pod numerem telefonu: 61 846 38 52/54.

A to nie wszystko. Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu także w marcu organizuje warsztaty umiejętności asertywnych. Co to w praktyce oznacza? Podczas zajęć uczestnicy nauczą się lepszego radzenia sobie w trudnych sytuacjach oceny, odmowy i konfliktu interesów jakie często pojawiają się w życiu codziennym, w tym w procesie szukania pracy. Poznają zachowania asertywne zwiększające życzliwość w relacjach z ludźmi oraz skuteczność w realizacji ich zamierzeń i celów. Uczestnicy dowiedzą się jak w otwarty sposób wyrażać swoje potrzeby i oczekiwania wobec innych, jak chronić swoją prywatność i przeciwstawiać się naciskom otoczenia. Nabędą umiejętności prowadzące do zwiększenia wiary we własne możliwości i nawiązywania pozytywnych relacji z ludźmi. Wiedza teoretyczna i praktyczne ćwiczenia pomogą uczestnikom w nauce nowej, asertywnej postawy.

Marcowe warsztaty także odbędą się w siedzibie WUP, w dniach 12-14 marca, od godz. 9 do 13.
Zgłoszenia także pod numerem telefonu: 61 846 38 52/54.

Warsztaty kierowane są dla osób pełnoletnich. Są bezpłatne.