Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauka zdalna została skrócona o tydzień. Uczniowie z Poznania wracają do trybu stacjonarnego 21 lutego. "Pobyt w szkole ma wiele plusów"

Sylwia Rycharska
Sylwia Rycharska
Rząd zdecydował o szybszym powrocie wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej o tydzień wcześniej niż pierwotnie zakładał.
Rząd zdecydował o szybszym powrocie wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej o tydzień wcześniej niż pierwotnie zakładał. Piotr Krzyżanowski/Polska Press Grupa/Zdjęcie ilustracyjne
Nie 28, a 21 lutego uczniowie 5-8 klas szkół podstawowych oraz szkół średnich wracają do nauczania stacjonarnego. Taką decyzję ogłosił w środę 9 lutego minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak zareagowali dyrektorzy szkół z Poznania?

Rząd zdecydował o szybszym powrocie wszystkich dzieci do szkół.

- Ogłaszamy 21 lutego jako definitywny koniec nauki zdalnej. Jestem przekonany, że do końca roku szkolnego będziemy mogli utrzymać tryb nauki stacjonarnej, aby dzieci mogły spokojnie się uczyć

- podkreślił minister Przemysław Czarnek.

Czytaj więcej:

Początkowo rozporządzenie MEiN zakładało, że uczniowie uczęszczający do 5 klasy podstawówki i starsi będą uczyć się zdalnie do 27 lutego, czyli do zakończenia wszystkich turnusów ferii w kraju. Natomiast młodsi, czyli przedszkolaki i dzieci z klas 1-4, będą dalej uczestniczyć w lekcjach w tradycyjny sposób.

Sprawdź też:

Szybszy koniec nauki zdalnej: co na to dyrektorzy z Poznania?

Dla dyrektorów i nauczycieli poznańskich szkół, z którymi rozmawialiśmy, jest to dobra decyzja. Jak usłyszeliśmy od Ryszarda Pyssy, dyrektora Zespołu Szkół Komunikacji im. H. Cegielskiego, dzieci i młodzież bardzo potrzebują kontaktu bezpośredniego z rówieśnikami dla prawidłowego rozwoju psychicznego i społecznego. Poza tym nauka z domu jest mniej efektywna.

Dyrektor XX Liceum Ogólnokształcącego im. K. I. Gałczyńskiego, Lechosław Rybka uważa, że młodzież powinna jak najszybciej wrócić do szkoły, nawet kosztem tego, że co jakiś czas jedna z klas może zostać wyłączona przez przypadek zakażenia koronawirusem.

- Jestem zadowolony z decyzji ministerstwa o szybszym zakończeniu edukacji online. Pobyt w szkole ma wiele plusów - powiedział dyrektor Rybka.

Jak wyjaśnił, w domu nie każdy z uczniów ma odpowiednie warunki do nauki. Nie każdy ma odpowiedni sprzęt elektroniczny oraz dobre połączenie internetowe. Poza tym nauczyciele nie mają pełnej kontroli nad tym, co się dzieje z wychowankami podczas lekcji, nie wspominając już, że w grupie pracuje się raźniej i efektywniej. Sam pobyt w szkole wymaga od ucznia większego zaangażowania, co wpływa pozytywnie na jego rozwój emocjonalno-intelektualny.

Zobacz tez: Powrót do nauczania stacjonarnego

od 16 lat
Trudno uwierzyć, co na klasówkach potrafią pisać (i nie tylko!) polscy uczniowie. Oglądając te sprawdziany, uśmiejecie się do łez, zwłaszcza że poczucia humoru często nie brakuje też nauczycielom. Oto hity ze szkolnych klasówek!Kliknij tutaj i przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Nauczyciel płakał, jak poprawiał [ZDJĘCIA Z KLASÓWEK]

Czytaj też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski