Od 15 lutego do 2 maja 2023 roku będzie trzeba rozliczyć się z urzędem skarbowym. Warto pamiętać, że podatki to nie tylko konieczność zapłaty, ale także możliwość skorzystania z ulg podatkowych i zyskanie dodatkowych pieniędzy. Przygotowaliśmy dla was zestawienie ulg podatkowych, z których można skorzystać w 2023 roku. Sprawdźcie.

Zobacz wideo: Tomasz Śnieg po meczu Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - PGE Stargard.
Ulgi podatkowe, czyli prawo przewidziane w przepisach prawnych do zastosowania w określonych sytuacjach preferowanych przez państwo, których efektem końcowym jest zmniejszenie wysokości podatku PIT.

W 2023 roku musimy też pamiętać o zwolnieniach z podatku do kwoty 30 tys.

złotych. To ważne, bo aby otrzymać zwrot z podatku musimy go najpierw zapłacić. Jeśli nasze roczne dochody nie przekroczyły 30 tys. złotych to nie będziemy mogli odliczyć wielu ulg, co jednak nie znaczy że żaden ze zwrotów nam nie będzie przysługiwał, bo są pewne wyjątki.

Osoby fizyczne, które nie osiągnęły żadnych przychodów w danym roku podatkowym, jak np. niepracujące osoby będące na utrzymaniu współmałżonka, studenci na utrzymaniu rodziców, nie mają obowiązku składania rocznych deklaracji rozliczeniowych.

Wypełniając PIT pamiętajcie, aby skorzystać ze wszystkich ulg i odliczeń, które nam mogą przysługiwać, tak by otrzymać najwyższy zwrot lub zapłacić najniższy podatek.

Nawet takie rzeczy będziesz mógł odliczyć od podatku w 2023 roku - lista

W poniższej galerii zebraliśmy dla was ulgi podatkowe, z których będziecie mogli skorzystać:

Zobacz galerię