NBA: Krew i double-double Gortata. Washington Wizards wygrali z Orlando Magic

Tomasz Biliński (AIP)Zaktualizowano
Marcin Gortat rywalizację z Orlando Magic zakończył z 12 punktami i 10 zbiórkami na koncie. Końcówkę wygranego 105-99 meczu spędził jednak na ławce rezerwowych, opatrywany przez lekarzy. Jedyny Polak w NBA ma rozcięte ucho.

To efekt twardej walki ze środkowym gospodarzy, Nikolą Vuceviciem. 25-letni Czarnogórzec raz uderzył Gortata w twarz, a na pięć minut przed końcem spotkania jego łokieć wylądował na uchu środkowego Washington Wizards. Uraz nie jest jednak na tyle poważny, by Polaka czekała przerwa w kolejnych meczach.

Byłaby to ogromna strata dla zespołu z Waszyngtonu. Gortat jest w niezłej formie. 12 punktów (trafił pięć z dziewięciu rzutów z gry i dwa z czterech wolnych) i 10 zbiórek (był najlepiej zbierającym meczu, tyle samo zbiórek miał Aaron Gordon z Magic) jest jego 17. double-double w sezonie. Ponadto miał asystę, przechwyt, blok, stratę i popełnił trzy faule.

Najskuteczniejszym graczem Wizards był rozgrywający John Wall, który zdobył 24 punkty (miał też 10 asyst). Po 16 zgromadzili Otto Porter Jr., Jared Dudley i rezerwowy Gary Neal. Wśród gospodarzy prym wiódł Vucević - 23 punkty (plus dziewięć zbiórek), 17 punktów zdobył Victor Oladipo.

- Wykonaliśmy kawał świetnej roboty. Dobrze broniliśmy, dużo piłek zbieraliśmy i wychodziliśmy z kontrą. W ofensywie natomiast mieliśmy mnóstwo możliwości - ocenił 26-letni Wall. Goście mieli nie tylko lepszą skuteczność w rzutach za dwa punkty (55,3 proc. do 51,4 proc.), ale przede wszystkim w celności rzutów zza łuku (56,5 proc. do 38,5 proc.).

Dla drużyny Marcina Gortata była to pierwsza wygrana po serii trzech porażek. Wizards od dawna dobrze gra się przeciwko Magic. To ich 12 zwycięstwo z rzędu nad zespołem z Orlando.

Po tym zwycięstwie ekipa Randy'ego Wittmana ma na koncie 16 wygranych i 19 przegranych. Zajmuje 12. miejsce w Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz w poniedziałek przeciwko Chicago Bulls (22-13, drugie miejsce na Wschodzie), którzy w sobotę przegrali z Atlanta Hawks. W ten sposób przerwali serię sześciu zwycięstw.

Wyniki sobotnich meczów NBA:
Detroit Pistons - Brooklyn Nets 103:89 (33:23, 23:23, 16:20, 31:23)
Orlando Magic - Washington Wizards 99:105 (17:27, 32:33, 21:25, 29:20)
Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 95:108 (26:25, 18:32, 25:18, 26:33)
Sacramento Kings - Golden State Warriors 116:128 (27:26, 31:34, 26:36, 32:32)
Utah Jazz - Miami Heat 98:83 (19:29, 26:20, 27:19, 26:15)
Atlanta Hawks - Chicago Bulls 120:105 (30:19, 34:32, 25:32, 31:22)

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Materiał oryginalny: NBA: Krew i double-double Gortata. Washington Wizards wygrali z Orlando Magic - Polska Times