Nenad Bjelica: Będziemy po tym meczu mocniejsi

Karol Mackowiak
Trener Bjelica po meczu z Legią
Trener Bjelica po meczu z Legią Andrzej Szkocki
- To będzie dla nas lekcja, będziemy po tym meczu mocniejsi. Ten mecz jeszcze o niczym nie zdecydował, mamy małą stratę, będziemy walczyć o mistrzostwo, jestem pewien, że zagramy dobrze w końcówce sezonu - stwierdził po meczu z Legią Warszawa (1:2) Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań.

Nenad Bjelica, trener Lecha Poznań:
Myślę, że zaczęliśmy bardzo dobrze ten mecz, później mieliśmy 10 minut, gdzie nie kontrolowaliśmy wydarzeń. Mieliśmy w pierwszej części więcej okazji. Po przerwie zagraliśmy agresywnie, lepiej od Legii. Jestem zadowolony z tego, jak walczyliśmy, jak graliśmy. Muszę pogratulować Legii, także naszym kibicom, którzy nas wspaniale wspierali. To będzie dla nas lekcja, będziemy po tym meczu mocniejsi. Ten mecz jeszcze o niczym nie zdecydował, mamy małą stratę, będziemy walczyć o mistrzostwo, jestem pewien, że zagramy dobrze w końcówce sezonu. Po ostatnim meczu byłem rozczarowany postawą moich zawodników, dziś jestem dumny - nie z wyniku, ale postawy. Nasze największe zwycięstwo to jest to, jak kibice reagowali dzisiaj i jak po meczu podziękowali piłkarzom.

Nenad Bielica po meczu Lech - Legia

Jacek Magiera, trener Legii Warszawa:
Skłamię, jeśli powiem, że nie jesteśmy szczęśliwi. Wygraliśmy z Lechem i to na jego terenie. Było to ciekawe widowisko, które trzymało w napięciu aż do końca. To my zadaliśmy ten decydujący cios. Gratuluję drużynie, że do ostatniej minuty walczyła o zwycięstwo. To był ciekawy mecz, było wiele sytuacji, sporo miejsca, często była wymiana akcja za akcję. Naszym celem była wygrana, chcieliśmy atakować. Cieszymy się, że mamy trzy punkty, natomiast liga trwa i dopiero wchodzimy w decydującą fazę rozgrywek. Chciałbym też zwrócić uwagę na świetną atmosferę, niech częściej będzie komplet kibiców, nie tylko jak przyjeżdża Legia - to służy podniesieniu poziomu polskiej piłki. O tym, kto zdobędzie mistrzostwo zdecyduje przygotowanie motoryczne, mentalne oraz inne aspekty. Natomiast nasz cel to Legia na pierwszym miejscu.