NFZ: Choroby reumatyczne u osób starszych tematem najbliższej "Środy z profilaktyką"

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu uzyskają odpowiedzi na pytania: "Jaki związek ma waga ciała z reumatyzmem?",  "Czy ciepła kąpiel łagodzi ból?", "Jakiego rodzaju aktywności fizyczne podejmować w walce z chorobami reumatycznymi?" itp.
Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu uzyskają odpowiedzi na pytania: "Jaki związek ma waga ciała z reumatyzmem?", "Czy ciepła kąpiel łagodzi ból?", "Jakiego rodzaju aktywności fizyczne podejmować w walce z chorobami reumatycznymi?" itp. pixabay.com
Wielkopolski Oddział Wojewódzki zaprasza na kolejną odsłonę cotygodniowego cyklu "Środy z profilaktyką". Tym razem tematem wydarzenia będą choroby reumatyczne u osób starszych. Ze względu na trwającą epidemie akcja odbywa się w internecie.

- W najbliższą środę, 8 lipca, zapraszamy na kolejną odsłonę naszej cyklicznej akcji „Środa z Profilaktyką”. Tym razem jej tematem będzie profilaktyka chorób reumatycznych u osób starszych - mówi Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik wielkopolskiego NFZ.

Osoby, które wezmą udział w wydarzeniu uzyskają odpowiedzi m.in. na pytania:

  • Jaki związek ma z reumatyzmem waga ciała?
  • Czy ciepła kąpiel łagodzi ból?,
  • Jakiego rodzaju aktywności fizyczne podejmować w walce z chorobami reumatycznymi?

Czytaj też: Ognisko koronawirusa w Malanowie - przebadano już ponad 2 tysiące osób. Wójt uspokaja, że nie ma powodów do obaw

- Zapraszamy do udziału w akcji „Środa z Profilaktyką”, która obecnie odbywa się w nowej formule. W związku z pandemią koronawirusa zrezygnowaliśmy z bezpośrednich spotkań w siedzibie oddziału NFZ i nasze działania przenieśliśmy do internetu - zwraca uwagę rzecznik wielkopolskiego NFZ.

Wszelkie informacje związane z wydarzeniem można znaleźć na kanale: "Akademia NFZ", platformie YouTube i na stronie głównej wielkopolskiego NFZ.

Reumatyzm u osób starszych

Pod nazwą reumatyzm kryje się bardzo duża grupa chorób (ponad 300 różnych schorzeń), które polegają na stopniowych zmianach w tkance łącznej, przede wszystkim stawów. Zmiany chorobowe mogą mieć charakter miejscowy – np. dotyczyć tylko stawu nadgarstka lub uogólniony – obejmujący cały organizm.

Zobacz również: Dr Tomasz Ozorowski: Premier nie ma podstaw, żeby mówić o odwrocie koronawirusa. W Polsce szczyt zachorowań może wystąpić dopiero jesienią

Najczęstszym objawem jest ból, który początkowo może nie być bardzo uciążliwy, jednak z czasem ulega nasileniu a towarzyszą jemu zesztywnienia, obrzęki i ograniczenia ruchomości stawów. Obecnie reumatyzm jest nieuleczalny, ale szybki rozwój medycyny pozwala na coraz to skuteczniejsze leczenie, uśmierzanie bólu oraz zachowanie względnie dobrej jakości życia.

Sprawdź też:

Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie