Nie boję się chodzić po Poznaniu

  Nie boję się chodzić po Poznaniu

  Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Miasto wkłada w miejski monitoring potężne pieniądze. Już dzisiaj mamy drugi pod względem wielkości i nowoczesności system w Polsce, a wyprzedza nas tylko Warszawa. W tym roku miejscy radni zaserwują nam kolejnych kilkadziesiąt kamer. Czy realnie poprawią bezpieczeństwo w mieście? Wierzę, że tak. Niedowiarkom proponuję statystykę - 171 przestępców złapanych w ubiegłym roku na gorącym uczynku tylko dzięki czujnemu oku kamery i strażnika, który w centrum dozoru prowadzi obserwację.
  Nie boję się chodzić po Poznaniu
  CZYTAJ KOMENTOWANY TEKST


  Nikt nie mydli poznaniakom oczu, że dzięki kamerom są w stu procentach bezpieczni. To byłaby nieprawda. Ale jestem przekonana, że miejski monitoring gwarantuje nam wiele korzyści. Podam przykład: wszyscy martwimy się o dzieci. Są bezbronne i naiwne. To właśnie miejski monitoring zarejestrował w grudniu sylwetkę pedofila, który na poznańskich ulicach zaczepiał małoletnią dziewczynkę. W kilka godzin po opublikowaniu jego wizerunku rozdzwoniły się telefony, a policja zatrzymała podejrzanego w Lesznie. Jak się okazało, młoda poznanianka nie była jego pierwszą ofiarą, ale może ostatnią. Ile dzieci udało się uratować?

  Nie rozumiem ludzi, którzy przez kamerę zainstalowaną na osiedlu czują się inwigilowani. Przecież w ten sposób nikt nie zagląda nam do sypialni czy portfela. Jesteśmy wolni i kamery mogą nam co najwyżej pomóc tej wolności bronić przed przestępcami.

  Nie boję się chodzić po Poznaniu. Cieszę się, że mieszkańcy osiedli, którzy wcześniej bronili się przed monitoringiem, w końcu po niego sięgają. Może, mówiąc o bezpieczeństwie w przyszłym roku, wszyscy będziemy tego samego zdania. Że monitoring jest potrzebny.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ileż samochodów zdewastowano w mieście

  Franc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  przez ostatni tydzień?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo