Nie chcą bloków przy parku

  Nie chcą bloków przy parku

  Katarzyna Fertsch, Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Mieszkańcy Starych Winograd żądają, by nie doszła do skutku inwestycja, która planowana jest na ulicy Za Cytadelą. Inwestor chce tuż obok parku Cytadela postawić kilkupiętrowe bloki.
  Dzisiaj odbędą się konsultacje przedstawicieli Miejskiej Pracowni Urbanistycznej z mieszkańcami w sprawie miejscowego planu zagospodarowania terenów przy hotelu Trawiński.

  Mieszkańcy uważają, że powinni mieć prawo głosu w tej sprawie i rozpoczęli starania o wywołanie w trybie pilnym miejscowego planu zagospodarowania.

  - Jeśli plan zostanie uchwalony, to ewentualny inwestor nie będzie mógł w tym miejscu postawić bloków mieszkaniowych - wyjaśnia Halina Owsianna, przewodnicząca rady osiedla Stare Winogrady. - Zależy nam, aby miejscowy plan przewidywał na tym terenie powstanie domków jednorodzinnych, takich jakie są charakterystyczne dla tej części miasta.

  Owsianna twierdzi, że ludzie nie mieliby także nic przeciwko budowie obiektów użytkowych czy rekreacyjnych. Dla mieszkańców ważne jest jednak to, by zachować charakter terenów leżących przy Cytadeli.

  - Nie chodzi nam jednak jedynie o to, że przy małych, jednorodzinnych domkach powstałyby wielkie bloki mieszkaniowe. Cytadela jest miejscem, które w weekendy odwiedza mnóstwo rodzin z dziećmi czy osób starszych - przekonuje Owsianna. - Ale takie osiedle, to kolejnych kilkadziesiąt mieszkań. A więc co najmniej tyle samo nowych samochodów. Już teraz w okolicach Cytadeli jest duży ruch.
  Większość uliczek na osiedlu jest tak wąskich, że bywają problemy z minięciem się dwóch aut. Ulica Za Cytadelą nie ma chodnika, jest niebezpieczna.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo