18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nie przytłacza nas ciężar historii

Adam Pawłowski
Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego"
Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Głosu Wielkopolskiego"
"Głos Wielkopolski" - ten tytuł dla pierwszej polskiej gazety wydawanej po II wojnie w Poznaniu wymyślił Józef Szulczyński, przedwojenny dziennikarz prasy kupieckiej. Pierwsze wydanie gazety ukazało się 16 lutego 1945 roku.

Artykuły, które od tego czasu przez 67 lat trafiały na łamy "Głosu", stały się kroniką codziennych wydarzeń i zapisem zmian, jakie następowały w Wielkopolsce. Wiele publikacji to nasze inicjatywy i akcje. Dzięki nim poprawiała się jakość życia i bezpieczeństwo. Zawsze też staraliśmy się Wam pomagać, drodzy Czytelnicy - bronić przed administracyjną bezdusznością, bezsensownymi decyzjami urzędników, przekazywać poszkodowanym przez los rzeczy niezbędne do normalnego funkcjonowania, udostępniać kontakt z udzielającymi porad ekspertami.

Z tej 67-letniej tradycji jesteśmy dumni, często się do niej odwołujemy, ale prawdę mówiąc, staramy się, aby ciężar tej historii nas nie przytłaczał. Sami cały czas podnosimy sobie poprzeczkę. Chcemy być gazetą nowoczesną, reagująca na zmiany społeczne, pokoleniowe, umiejętnie łączącą nowe technologie z wydawniczą tradycją. Dzięki naszym trzynastu lokalnym tygodnikom oraz mutacji głównego wydania gazety dostarczamy mieszkańcom wszystkich wielkopolskich powiatów najważniejsze informacje z ich terenu. W internecie tę funkcję pełni serwis www.naszemiasto.pl. Codziennie znaleźć w nim można aktualności ze wszystkich miast uzupełnione o galerie i filmy, propozycje kin, teatrów, domów kultury.

W Poznaniu, gdzie "Głos" jest najbardziej czytanym dziennikiem, proponujemy najwięcej informacji miejskich. Od dzisiaj nimi rozpoczynamy gazetę. Każde wydanie to również wydarzenia z regionu, kraju, świata, znakomita publicystyka w naszych piątkowych i sobotnich dodatkach. Także te treści uzupełnione o najnowsze wiadomości dostępne są w internecie. Wystarczy zajrzeć do naszego serwisu www.gloswielkopolski.pl lub www.prasa24.pl. Za dużo piszę o inter-necie? Dzisiaj gazety już nie funkcjonują inaczej. Tym, którzy tak lubią szelest papieru, proponuję prenumeratę. "Głos" dowozimy codziennie rano. W połączeniu z dobrą kawą lub herbatą jest najlepszym początkiem dnia.

Szanowni Czytelnicy, dzięki Wam jesteśmy jedną z najstarszych gazet w kraju i jest to powód do zadowolenia, choć nie najważniejszy. Najbardziej nas cieszy, że nam ufacie, za co serdecznie dziękujemy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie