Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie tylko portfele i telefony, ale też gitary, wózki dziecięce czy walizka kartek walentynkowych. Co trafia do Biura Rzeczy Znalezionych?

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Biuro zlokalizowane jest w budynku urzędu miasta przy placu Kolegiackim 17 i działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.
Biuro zlokalizowane jest w budynku urzędu miasta przy placu Kolegiackim 17 i działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. pixabay.com
Gotówka, portfele i telefony, to najczęściej gubione rzeczy przez Poznaniaków. Jednak do Biura Rzeczy Znalezionych trafiają też bardziej nietypowe znaleziska. Wśród nich są m.in. gitary, wózki dziecięce i inwalidzkie, ale nawet... walizka pełna kartek walentynkowych.

Do Biura Rzeczy Znalezionych można przynieść przedmioty, które zostały znalezione w Poznaniu. Biuro zlokalizowane jest w budynku urzędu miasta przy placu Kolegiackim 17 i działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Można tu również zgłosić poszukiwanie zagubionej rzeczy.

Co gubią Poznaniacy?

Jak relacjonują przedstawiciele urzędu miasta, do Biura Rzeczy Znalezionych trafia wiele przedmiotów. Do najpopularniejszych należą oczywiście telefony, portfele i gotówka.

- Najczęściej gubionym przedmiotem jest oczywiście telefon. Aktualnie w zasobie biura znajduje się ich ponad 150 - od starszych modeli aż po nowoczesne smartfony i iPhone'y. Często gubione są także portfele z zawartością, obecnie na właścicieli czeka ich aż 50. Zdarza się również - wcale nierzadko - że do biura odnoszona jest sama gotówka

- wymieniają przedstawiciele urzędu miasta.

W biurze na swoich właścicieli czekają też rowery - obecnie: 12 sztuk i jedna rama rowerowa. Wśród nich nie brakuje rowerów miejskich, górskich czy trekkingowych. Oprócz nich do odebrania są także hulajnoga i aparat fotograficzny. Znaleziono również sporo biżuterii.

- Są i mniej oczywiste zguby, takie jak wózek inwalidzki, wózek dziecięcy, gitary, terminal płatniczy czy młot udarowo-obrotowy ze szlifierką kątową. Wśród nietypowych i nieodebranych przedmiotów była także walizka, wypełniona nowymi, niezapisanymi kartkami walentynkowymi.

- dodają urzędnicy.

Biuro rzeczy znalezionych w Poznaniu: Kiedy można odebrać rzeczy?

Właściciele mają dwa lata na odebranie swoich rzeczy. Mogą to zrobić, gdy uprawdopodobnią prawo własności do depozytu. Muszą też pokazać swój dowód tożsamości oraz uiścić opłatę. Jeśli w ciągu dwóch lat nikt nie odbierze zguby, rzeczy przechodzą na osobę, która je znalazła - o ile odbierze je w wyznaczonym terminie. Jeśli tak się nie stanie, właścicielem zostaje Miasto Poznań.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Ministerstwo Finansów opublikowało wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla gmin w 2022 roku. Które wielkopolskie miasta są najbogatsze? Dowiedz się tego z rankingu! Sprawdź naszą galerię --->

Najbogatsze wielkopolskie miasta. Czy żyje się tam luksusowo?

Tegoroczne wakacje przynoszą spore zmiany, które wpłyną na zawartość portfeli znacznej większości Polaków. Już 1 lipca nastąpi rewolucja - obniżenie podatku PIT, na którym zyskać ma - według zapowiedzi rządu - 25 milionów podatników. Dodatkowo od tego dnia rodzice będą mogli też skorzystać z jednorazowego wsparcia. 1 sierpnia z kolei rusza program wakacji kredytowych. Kto może skorzystać z obniżki podatku PIT, wakacji kredytowych i programu Dobry Start? Ile pieniędzy zyskamy na nowych programach?  Czytaj dalej --->

Rewolucja w zarobkach od 1 lipca 2022: dostaniesz więcej pie...

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski