Nie tylko pracownia

  Nie tylko pracownia

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Czego najbardziej potrzeba młodemu, ambitnemu artyście do rozwoju? Według twórców stowarzyszenia Enter Art przede wszystkim pracowni, w której może tworzyć pod opieką podobnych mu pasjonatów. Takie miejsce znajduje się przy ul. Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu.
  - Stowarzyszenie pomaga utalentowanym ludziom, którzy chcą znaleźć przestrzeń dla rozwijania zdolności. Próby mają u nas muzycy, swe dzieła przygotowują tu plastycy, prowadzimy też otwarte warsztaty - wylicza Luiza Niedźwiecka.

  Efekty przychodzą powoli, ale stawiając na sztukę niezależną trudno spodziewać się komercyjnych sukcesów podopiecznych Enter Artu. Najbardziej widoczni są muzycy - z artystycznego azylu korzystała między innymi Kasia Wilk(która, według Luizy Niedźwieckiej jest przykładem na to, że Enter Art to swoista trampolina do kariery) i cały szereg zespołów rockowych, a także polsko-ukraiński duet Dagadana. Z nim wiążą się plany Enter Artu na przyszły rok - grupa poznańskich artystów pojedzie na kilka dni do Lwowa prezentować młody, artystyczny Poznań.

  Ze stowarzyszeniem związana jest też grupa Snowman, autorzy jednej z najlepiej przyjętych debiutanckich płyt 2008 roku. Michał Kowalonek i jego koledzy będą w piątek gwiazdami koncertu w Scenie Na Piętrze, z którego dochód (cegiełki w cenie 25 złotych) przeznaczony będzie na wsparcie Enter Artu. Początek występu o godzinie 19, godzinę wcześniej odbędzie sie wernisaż prac Julity Paluszkiewicz i Małgorzaty Szymankiewicz.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo