Niebiesko-Czarni, Żuki i inni zagrają dla chorego Wojtka...

  Niebiesko-Czarni, Żuki i inni zagrają dla chorego Wojtka Kordy

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Aby pomóc choremu Wojciechowi Kordzie, jego przyjaciele zagrają dla niego 3 kwietnia

  Aby pomóc choremu Wojciechowi Kordzie, jego przyjaciele zagrają dla niego 3 kwietnia ©Waldemar Wylegalski

  Niebiesko-Czarni, Skaldowie, Trubadurzy, No To Co, Małgorzata Ostrowska, Żuki, Jan Zieliński, gitarzysta Dariusz Kozakiewicz oraz Chór Chłopięcy Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki wezmą 3 kwietnia udział w koncercie "Niedziela dla Wojtka"
  Aby pomóc choremu Wojciechowi Kordzie, jego przyjaciele zagrają dla niego 3 kwietnia

  Aby pomóc choremu Wojciechowi Kordzie, jego przyjaciele zagrają dla niego 3 kwietnia ©Waldemar Wylegalski


  Poznańskiego wokalistę i kompozytora Wojciecha Kordę pamiętamy z takich przebojów jak „Niedziela będzie dla nas”, „Ty i ja, i noc”, „Na betonie kwiaty nie rosną”, „Powiedzcie jej” czy „Andrea Doria”.

  Były członek słynnych „Poznańskich Słowików” w 1962 roku wziął udział w Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie i dostał się do „Złotej dziesiątki”. Już wtedy otrzymał propozycję śpiewania w zespole Niebesko-Czarni, ale dla niego ważniejsza była matura w Technikum Geodezyjno-Drogowym. Rodzice posłali go do tej szkoły, bo chcieli, aby syn miał porządny zawód.

  W Niebiesko-Czarnych Wojciech Korda znalazł się dopiero na początku roku 1964 i był z nimi związany aż do rozwiązania zespołu w roku 1976. Potem razem ze swoją ówczesną żoną Adrianą Rusowicz tworzył duet Ada i Korda, by w końcu zdecydować się na karierę solową. Pod koniec 2014 roku reaktywował Niebiesko-Czarnych.

  Niestety, ten lubiany i popularny wokalista przeszedł w ostatnich miesiącach trzy udary, a rehabilitacja jest bardzo kosztowna. Z pomocą postanowili przyjść przyjaciele, którzy 3 kwietnia w klubie Blue Note organizują koncert „Niedziela dla Wojtka”. Swój udział zapowiedzieli Niebiesko-Czarni, Skaldowie, Trubadurzy, No To Co, Małgorzata Ostrowska, Żuki, Jan Zieliński, gitarzysta Dariusz Kozakiewicz oraz Chór Chłopięcy Męski Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki, w którym zdobywał muzyczne ostrogi. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na leczenie Wojciecha Kordy. Dodajmy, że tuż przed chorobą Wojciech Korda nagrał swój długo oczekiwany album „Mój świat niebiesko-czarny”. Nagrany w K&K Studio w Poznaniu zawiera nowe wersje takich przebojów jak „Adagio cantabile”, „Czy będziesz sama dziś wieczorem?”, „Skończyły się wakacje”. Ale oprócz tego pojawiły się tam nowe piosenki, które mogą zyskać sporą popularność, jak „Mój świat niebiesko-czarny”, „Pan Blue Moon” czy „Stary swing”.  Niedziela dla Wojtka Blue Note (ul. Kościuszki 79), 3 kwietnia, godzina 18, cegiełki 60-150 zł

  m.zaradniak@glos.com  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo