Nielba Wągrowiec i Kotwica Kórnik gonią Unię w tabeli Artbud IV ligi. Mieszko remisuje siódme spotkanie w sezonie i spada w tabeli

Piłkarze Nielby Wągrowiec wygrali swoje spotkanie z LKS Gołuchów 2:1, jednak nie obyło się w tym spotkaniu bez nerwów Kacper Bagrowski
Piłkarze Centry Ostrów Wielkopolski chyba na dobre rozstrzelali się w tym roku w Artbud IV lidze. Zawodnicy z południa Wielkopolski po raz kolejny rozgromili swoich przeciwników. Tym razem padło na Victorię Ostrzeszów, która uległa w derbowym pojedynku aż 1:7. W tej kolejce pauzowała Unia Swarzędz, a jej najgroźniejsi rywale z Wągrowca i Kórnika to wykorzystali, pokonując swoich rywali. Natomiast na czwarte miejsce w tabeli spadł Mieszko Gniezno, który zremisował siódme spotkanie w tym sezonie.

Po efektownym zwycięstwie w zeszłej kolejce z zespołem SKP Słupca aż 6:3, zawodnicy Centry po raz kolejny pokazali swoją strzelecką siłę. Tym razem ostrowianie rozgromili ekipę Victorii Ostrzeszów, pokonując ich 7:1. Strzelanie rozpoczął już w 16. minucie Jakub Michalski po bramce z rzutu karnego. Do przerwy ostrowianie zaaplikowali przeciwnikom jeszcze trzy bramki . Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie i to gospodarze byli zespołem wyraźnie dominującym, choć w 70. minucie gola honorowego z jedenastu metrów dla gości strzelił Marek Szymanowski. Dwie minuty później za strzelanie wzięli się gospodarze, a dokładniej Tomasz Graczyk, który przed końcem ustalił wynik tego pojedynku.

Dzięki tak efektownemu zwycięstwu, Centra z 76 golami stała się najskuteczniejszą drużyną w tabeli. Victoria natomiast na dobre zakopała się na miejscu spadkowym i ostrzeszowianom pozostały jedynie matematyczne szanse na utrzymanie się w lidze.

W tej kolejce pauzowała Unia Swarzędz, jednak jej bezpośredni rywale nie odpoczywali. Zarówno jak i Nielba Wągrowiec oraz Kotwica Kórnik wygrali swoje spotkania, choć nie obyło się bez nerwów. Kórniczanie pokonali na wyjeździe Huragan Pobiedziska 2:3, lecz po dwóch bramkach Piotra Piceluka w 44. oraz 47. minucie to gospodarze byli bliscy zwycięstwa. Sygnał do odrabiania strat dał w 55. minucie Patryk Bordych, a dwie minuty później bramkę na remis zdobył Dawid Urbanek. Kiedy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, gola w ostatnich sekundach spotkania strzelił Michał Patalas.

Piłkarze z Kórnika dzięki temu zwycięstwu awansowali na trzecie miejsce w tabeli, bowiem po raz kolejny w tym sezonie piłkarze Mieszka nie potrafili wygrać swojego spotkania. Tym razem gnieźnianie bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Obrą Kościan.

Ogromne problemy miała także Nielba Wągrowiec, która przez znaczną część spotkania męczyła się na wyjeździe z LKS Gołuchów. Po pierwszych 45 minutach górą byli piłkarze gospodarzy, którzy po bramce Krystiana Benuszaka z rzutu karnego prowadzili z wiceliderem rozgrywek. Po przerwie podopieczni Radosława Kołackiego wzięli się za odrabianie strat. W 56. minucie do remisu doprowadził Mateusz Sporek, a chwilę później do własnej bramki pomocnik gołuchowian, Marcin Wandzel. Dzięki temu zwycięstwu Nielba utrzymuję się za plecami Unitów i cały czas liczy się w walce o awans.

Kibice Lecha Poznań świętowali pod Stadionem Miejskim 8. tyt...

Derby Poznania zgromadziły na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim 4 820 widzów. Byłeś na meczu Warta - Lech? Znajdź się na zdjęciach. Oto wielka galeria kibiców Poznańskiej Lokomotywy i Zielonych.  Zobaczcie ---->

Kibice na meczu Warta - Lech Poznań. Byliście? Zobacz wielką...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0