Niemka Sandra Auffarth, mistrzyni świata wygrała prestiżowe zawody w WKKW w Baborówku

LUMAR
Sandra Auffarth  w Baborówku
Sandra Auffarth w Baborówku Monika Stańko-Rackowiak
Najważniejszy konkurs Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2015, międzynarodowych zawodów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego wygrała Sandra Auffarth na Ispo, prowadząca w konkursie od samego początku. Łączny wynik tej pary po trzech próbach to 45,50 punktów karnych.

29-letnia Niemka to mistrzyni świata z Normandii i dwukrotna medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie.

Drugie i trzecie miejsce zajęły także reprezentantki Niemiec: Marina Kohncke na Let’s Dance 73 i Nadine Marzahl, startującej na Valentine 18.

W pierwszej dziesiątce uplasował się reprezentant gospodarzy Paweł Warszawski na Huzarze. To najwyżej sklasyfikowany polski zawodnik najważniejszego konkursu w Baborówku, gdzie po raz pierwszy rozegrano trzygwiazdkowe zawody.