Jacek Kmiecik
Rosjanin Jan Niepomniaszczij i Chińczyk Ding Liren w trzeciej partii o szachowe mistrzostwo świata zgodzili się na remis FIDE
Trzecia partia meczu pomiędzy Rosjaninem Janem Niepomniaszczim a Chińczykiem Ding Lirenem o tytuł mistrza świata 2023 zakończył się remisem. Pojedynek o szachową koronę golobu odbywają się w stolicy Kazachstanu – Astanie.

W trzeciej partii Niepomniaszczij grał białymi i miał niewielką przewagę, ale Liren skutecznie odpierał wszystkie ataki Rosjanina. Przeciwnicy zgodzili się na remis w 30. ruchu.

Czwarta partia meczu o szachową koronę już w czwartek

Po trzeciej odsłonie wynik meczu to 2:1 na korzyść „Nepo”. Kolejna, czwarta tura odbędzie się jutro, to jest w czwartek, 13 kwietnia, początek o godzinie 11.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Zgodnie z regulaminem mecz o tytuł mistrza świata będzie się składał z 14 partii, w przypadku remisu na podstawie ich wyników rozegrany zostanie tie-break, składający się z czterech partii z kontrolą czasu 25 minut + 10 sekund na ruch. Jeśli tie-break nie wyłoni zwycięzcy, szachiści rozegrają dwie partie błyskawiczne z kontrolą 5 minut + 3 sekundy na ruch, a następnie w razie potrzeby jeszcze dwie partie, potem tak zwaną grę śmierci 3+2 gry błyskawiczne do pierwszej wygranej.