Jednak rozpiętość cen jest dość znaczna. Na rynku były mieszkania, w których metr kosztował 2912 zł i takie, w których cena metra kwadratowego przekraczała nieznacznie nawet 10 300 zł - wynika z analiz przeprowadzonych w Katedrze Inwestycji i Nieruchomości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
CZYTAJ TEŻ:
http://www.gloswielkopolski.pl/porady/nieruchomosci/Nieruchomości w Głosie Wielkopolskim
Małe Naramowice Pod Klonami - nowoczesna dzielnica w Poznaniu
Plewiska: Klienci Prebeny nie chcą fikcji w aktach notarialnych
Duża rozpiętość cen to w ogóle cecha charakterystyczna dla poznańskiego rynku mieszkań. Znaczne różnice wynikają i ze standardu lokali, i z rodzaju zabudowy.
Droższe są mieszkania budowane po 1990 roku, o wysokim standardzie wykończenia, podobnie zmodernizowane i wyremontowane lokale w dobrze utrzymanych przedwojennych budynkach. Generalnie najtaniej można kupić mieszkania nadające się do kapitalnego remontu w starych zasobach (takich jednak na Winogradach praktycznie nie ma, za to sporo oferuje się ich w centrum), relatywnie tanie są także lokale w wieżowcach z wielkiej płyty, choć tu na cenę znaczny wpływ mają nakłady poniesione przez poprzednich właścicieli.
W stosunku do innych dzielnic miasta ofert sprzedaży mieszkań z Winograd jest stosunkowo niewiele. W tej dzielnicy jest ulokowany co dziesiąty lokal trafiający na rynek. Mniej ofert - zaledwie 7 proc. pochodzi jedynie z Piątkowa.
FORUM LOKALNEGO BIZNESU - Mirela Paterok
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?