Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nietypowe kierunki studiów: Zielarstwo, fotonika, zarządzanie parafią. Co wybrać?

KQ
Nietypowe kierunki studiów: Zielarstwo, fotonika, neurobiologia. Co wybrać?
Nietypowe kierunki studiów: Zielarstwo, fotonika, neurobiologia. Co wybrać? Patryk Ciechanowski-Mirek
Na polskich uczelniach ruszyła rekrutacja na studia 2015/2016. Przedstawiamy Wam kilka nietypowych kierunków studiów. Może wybierzesz któryś z nich?

Neurobiologia
AWF w Poznaniu (w porozumieniu z UP i UAM) i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
W trakcie zajęć studenci zajmują się przede wszystkim neurofizjologią, funkcjonowaniem układu nerwowo-mięśniowego, systemami sensorycznymi, problematyką neurorehabilitacji. Prowadzone są zajęcia z neuroanatomii, problematyki behawioralnej, zagadnień związanych z eksperymentami na zwierzętach, neurogenetyką, układu nerwowego bezkręgowców, neurotoksykologii, neuroendokrynologii, biologii systemowej oraz rozwoju układu nerwowego.

ZOBACZ TEŻ:

Zielarstwo i terapie roślinne
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Studia na kierunku zielarstwo i terapie roślinne mają na celu merytoryczne i praktyczne przygotowanie absolwentów do produkcji zielarskiej: uprawy, zbioru, suszenia oraz przechowywania, standaryzacji i oceny jakości surowców zielarskich, a także dotyczą projektowania, urządzania, organizowania i zarządzania gospodarstwem zielarskim (produkcyjnym i terapeutycznym). Absolwenci kierunku zielarstwo i terapie roślinne uzyskują odpowiednie kwalifikacje i mogą znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się obrotem i sprzedażą produktów leczniczych (placówki obrotu pozaaptecznego), jak również wykonywać szeroko rozumianą działalność zielarza – fitoterapeuty (produkcja, kontrola jakości, przetwórstwo, doradztwo, popularyzacja, nauczanie, praca badawcza).

Etnofilologia kaszubska
Uniwersytet Gdański
Biegła znajomość języka kaszubskiego (w mowie i w piśmie), swobodna wymiana poglądów na tematy związane z regionem i statusem języka w kształtowaniu tożsamości stworzą fundament kształcenia kompetencji profesjonalnych. Z uczelnią współpracują: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Radio Gdańsk, Media Kaszëbë. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia (licencjackich) absolwent będzie mógł kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia m.in. na kierunkach filologicznych, kulturoznawstwie, pedagogice, socjologii, politologii, historii, etnologii, filozofii.

Dlaczego Maciej Musiał rzucił studia?

Na następnej stronie: Kolejne nietypowe kierunki studiów w Polsce!
Doradztwo filozoficzne i coaching
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Kultura coachingu już wkroczyła do Polski. Ta dynamicznie rozwijająca się branża ogarnia coraz większe obszary rynku. Wielkie korporacje zatrudniają coachów, bo chcą wydobyć z ludzi twórczy potencjał, zachęcić do rozwoju, wykształcić umiejętności komunikacyjne. By odnieść sukces, firmie nie wystarczy już dziś wąska wiedza specjalistów z ekonomii, prawa lub marketingu. Nie wystarczy wiedzieć, aby być mądrym. Potrzebni są zawodowcy, którzy posiadają umiejętności stymulowania zmian, przełamywania wewnętrznych barier, doskonalenia umiejętności pracowników, budowania dobrych relacji w zespole, podejmowania decyzji w złożonych sytuacjach, przezwyciężania kryzysów rozwojowych.

Fotonika
Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska
Kierunek daje szansę zdobycia wykształcenia na miarę XXI wieku. Program studiów został tak skonstruowany aby dać absolwentom przede wszystkim umiejętności w zakresie projektowania urządzeń optoelektronicznych, systemów obrazujących i algorytmów analizy obrazu. Nacisk położono w nim także na holografię, która w czasie najbliższej dekady może znaleźć przełomowe zastosowania w powiązaniu z techniką cyfrową.

Zarządzanie parafią
Politechnika Rzeszowska, studia podyplomowe
Celem ogólnym studiów jest dostarczenie kompleksowej wiedzy pozwalającej efektywnie zarządzać parafią oraz instytucjami i stowarzyszeniami działającymi w Kościele. Studia mają również na celu nabycie przez słuchaczy praktycznej wiedzy w zakresie zarządzania, rozwoju umiejętności menedżerskich oraz rozwoju umiejętności interpersonalnych.

Nowoczesne metody prowadzenia stada bydła mlecznego
Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Propozycja studiów adresowana jest do absolwentów (magistrów, inżynierów, licencjatów).
wyższych uczelni rolniczych i o profilu biologicznym. Po ukończeniu studiów absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia Podyplomowych Studiów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w zakresie nowoczesnych metod prowadzenia stada bydła mlecznego, uprawnienia inseminatora oraz świadectwo ukończenia kursu praktycznego wykorzystania systemów elektronicznego zarządzania stadem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Nietypowe kierunki studiów: Zielarstwo, fotonika, zarządzanie parafią. Co wybrać? - Głos Wielkopolski

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski