Nieudany debiut Smudy - Polacy przegrali z Rumunią

TKZaktualizowano
Polskim piłkarzom nie udało się przerwać serii meczów bez zwycięstwa. W pierwszym spotkaniu pod wodzą Franciszka Smudy przegrali w Warszawie z Rumunią 0-1.

Zobacz relację LIVE z meczu
KLIKNIJ TUTAJ

Nasi reprezentanci po raz kolejny udowodnili, że nasz futbol znajduje się w głębokim kryzysie. Polscy piłkarze, którzy według zapewnień nowego trenera mieli kipieć energią i chęcią walki, na boisku wyglądali na przestraszonych i zagubionych. Jedyne sytuacje bramkowe stworzyli sobie dopiero w końcówce. Ale nawet wtedy Sławomir Peszko, dwukrotnie, zachował się jakby nie za bardzo wiedział, co robić. I to nawet, gdy "położył" już rumuńskiego bramkarza.

Jedyną bramkę spotkania strzelił w 59. minucie Daniel Niculae. Napastnik Auxerre technicznym strzałem pokonał Tomasza Kuszczaka. Pomógł mu w tym Dariusz Dudka, od którego odbiła się piłka. Polski bramkarz był bez szans. Rumuni podeszli do meczu z Polakami ze średnim zaangażowaniem. Ale nawet taka postawa, połączona z pressingiem na naszej połowie, wystarczyła na dowiezienie korzystnego rezultatu.

Mecz na Łazienkowskiej, z uwagi na remont stadionu, odbył się przy prawie pustych trybunach. Kibice, którzy na początku meczu gorącą owacją przywitali nowego selekcjonera kadr Franciszka Smudę, z biegiem czasu cichli. W końcówce trybuny odezwały się tylko po nieudanej interwencji Tomasza Kuszczaka - gdy domagali się powrotu do reprezentacyjnego składu Artura Boruca, i gdy tradycyjnie już kibice Legii dali wyraz niechęci do właścicieli swojego klubu.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Materiał oryginalny: Nieudany debiut Smudy - Polacy przegrali z Rumunią - Polska Times