Nikodem Dworczak wygrał Plebiscyt na Najlepszego Biegacza cyklu City Trail

19-letni Nikodem Dworczak to bardzo utalentowany i perspektywiczny biegacz
19-letni Nikodem Dworczak to bardzo utalentowany i perspektywiczny biegacz Fot. Archiwum City Trail
Najlepszy Biegacz 2017 r. w Plebiscycie City Trail to tytuł przyznany przez kibiców oraz członków jury składającego się z ekipy organizacyjnej cyklu City Trail. Nominowanych było dziesięć osób. Wymogiem były minimum dwa starty w przełajowych biegach w roku 2017, ale przede wszystkim liczyły się sukcesy w specjalizacji danego zawodnika. Po zsumowaniu głosów oddanych na Facebooku i członków jury, zwycięstwo odniósł mistrz Polski Juniorów w biegu na 5000 m oraz na 2000 m z przeszkodami, ósmy zawodnik mistrzostw Europy juniorów na 3000 m z przeszkodami - 19-letni Nikodem Dworczak spod Wolsztyna.

- Podczas konkursu zmobilizowałem rodzinę, wielu znajomych do tego, by pomogli mi walczyć o zwycięstwo i jak widać wspólnymi siłami się udało! Ciężka praca w życiu się opłaca i jest ona nagradzana. Te wszystkie godziny spędzone na treningach bez względu na pogodę zamieniam na wygrane biegi i medale. Praca, jaką wykonałem w celu wygrania Plebiscytu też została doceniona i zamieniona na medal – podkreślił zawodnik WMLKS Nadodrze Powodowo - Nikodem Dworczak.

- Ten Plebiscyt ma dla mnie bardzo duże znaczenie, bo jak wiemy City Trail to cykl biegów, które odbywają się w największych miastach w Polsce. Startuje w nim wielu wspaniałych zawodników, multimedaliści mistrzostw Polski czy nawet Europy, a to właśnie ja, ten 19-letni chłopak pochodzący z małej miejscowości, który rok temu namieszał trochę w rywalizacji i wygrał cykl biegów w Poznaniu, teraz wygrywa plebiscyt. Zostałem ogłoszony najlepszym biegaczem na trasach City Trail w Polsce, to dla mnie ogromne wyróżnienie – dodaje.

Nagrodą główną za tytuł najlepszego biegacza 2017 roku w Plebiscycie City Trail jest nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 2-5 otrzymają nagrody w wysokości 500 zł. Dodatkowo zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymają zaproszenia na weekend do Hotelu IBB Długi Targ w Gdańsku. Na tym nie koniec – na weekend w Gdańsku pojadą również zawodnicy, których zdjęcia poddane głosowaniu w Plebiscycie uzyskały najwięcej udostępnień.

Każdy z zawodników, który wziął udział w Plebiscycie będzie uhonorowany pamiątkową statuetką. Wręczenie nagród odbędzie się podczas ceremonii kończących edycję 2017/2018. Przypomnijmy, że głosowanie w Plebiscycie było podzielone na dwa etapy. Pierwszy odbył się na facebook’owym profilu CITY TRAIL.

Wśród kibiców najwięcej głosów zgromadziła Aleksandra Lisowska – 598. Drugie miejsce zajął Kamil Jastrzębski – 569, a trzecie – Nikodem Dworczak – 489. Drugi etap to głosowanie jury, które ustaliło swoją klasyfikację i na jej podstawie przyznało punkty. Ostateczna kolejność została ustalona po zsumowaniu punktów zdobytych przez zawodników podczas głosowania na Facebooku oraz głosów jury. W przypadku takiej samej liczby punktów z obu etapów decydowało głosowanie na Facebooku. Zwycięzcą został Nikodem Dworczak, drugie miejsce zajął Kamil Jastrzębski, trzecie – Dawid Malina.