Noc Bibliotek: Wolno czytać, czyli biblioteki otwierają się...

  Noc Bibliotek: Wolno czytać, czyli biblioteki otwierają się dla nocnych marków

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Lubicie biblioteki, ich niepowtarzalną atmosferę? Będzie okazja spędzenia w nich paru wieczornych godzin

  Lubicie biblioteki, ich niepowtarzalną atmosferę? Będzie okazja spędzenia w nich paru wieczornych godzin ©Adrian Wykrota

  W sobotę w całej Polsce w tym także w Poznaniu odbędzie się Noc Bibliotek
  Lubicie biblioteki, ich niepowtarzalną atmosferę? Będzie okazja spędzenia w nich paru wieczornych godzin

  Lubicie biblioteki, ich niepowtarzalną atmosferę? Będzie okazja spędzenia w nich paru wieczornych godzin ©Adrian Wykrota

  Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Biblioteka Raczyńskich zapraszają w sobotę na Noc BibliotekTa ogólnopolska impreza, której celem jest popularyzacja bibliotek i czytelnictwa, odbędzie się po raz drugi. Jej tego- roczne hasło brzmi „Wolno czytać”.

  W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (ul. Prusa 3) od godz. 16 do 16.45 uczestniczyć będzie można w spotkaniu „Abrakadabra, czyli zajęcia dla dzieci z książką w tle”.
  Poprowadzi je animatorka z księgarni Skład Kulturalny. O tej samej porze Jan Janusz Tycner zaprasza na łamigłówki językowe. O godz. 17 rozpoczną się warsztaty „Dziecko w obiektywie amatorów”, które poprowadzi Mateusz Kiszka. Pokaże dobre i złe metody fotografowania dzieci. O godz. 18 historyk i regionalista Marcin Radomski zabierze na spacer po Jeży-cach wieczorową porą. Zbiórka przed wejściem. O 19.15 zaplanowano „Nocne historie dla małych i dużych, czyli Opowieści Trzech Pomarańczy” - spotkanie z tłumaczką Anetą Cruz-Kąciak.

  W Bibliotece Raczyńskich (plac Wolności) o godzinie 16 w Bibliotece dla Dzieci będzie można zagrać w gry planszowe. O godz. 17 na tarasie rozpocznie się spektakl dla dzieci „Odkrywcy” w wykonaniu teatru Fuzja . O 18 w Herbaciarni zaplanowano spotkanie „Wszystkie kolory herbaty”, czyli pokaz parzenia herbaty połączony z degustacją, przygotowany przez Martę Okińczyc z herbaciarni Kwietna (liczba miejsc jest ograniczona, trzeba wcześniej zapisać się pod numerem 61 885 89 55 lub facebook@bracz.edu.pl).

  O godz. 19 rozpocznie się w Czytelni happening „Wolno czytać”. Wystąpić można solo lub czytać z podziałem na role, interpretować, śpiewać, byle nie dłużej niż 5 minut. O 20 także w Czytelni rozpocznie się Slam Poetycki. Zainteresowani prezentacją własnej twórczości powinni zgłosić się mailowo: slam@-bracz.edu.pl. Finałem Nocy u Raczyńskich będzie o godz. 21.30 sesja fotograficzna „Wolno pstrykać na balkonie”.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo