Noc Muzeów 2016 w Poznaniu: 21 maja odbędzie się ponad 100...

  Noc Muzeów 2016 w Poznaniu: 21 maja odbędzie się ponad 100 wydarzeń!

  Sebastian Gabryel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Z pewnością wielu będzie chętnych do zwiedzania wystawy „Imagines Medii Aevi” w Muzeum Narodowym

  Z pewnością wielu będzie chętnych do zwiedzania wystawy „Imagines Medii Aevi” w Muzeum Narodowym ©Waldemar Wylegalski

  To jedyna taka noc w roku. W Poznaniu, jak i w całej Polsce otwierają się muzea, w których pod osłoną nocy (od godz. 17 - 1) oglądać można wystawy i stałe ekspozycje, gdy odbywa się szereg pokazów i wydarzeń, których żaden miłośnik szeroko pojętej kultury z pewnością nie powinien przegapić.
  Z pewnością wielu będzie chętnych do zwiedzania wystawy „Imagines Medii Aevi” w Muzeum Narodowym

  Z pewnością wielu będzie chętnych do zwiedzania wystawy „Imagines Medii Aevi” w Muzeum Narodowym ©Waldemar Wylegalski

  Tym razem Noc Muzeów rozpocznie się w sobotni wieczór 21 maja i potrwa do późnych godzin nocnych. W tegorocznej edycji weźmie udział prawie 40 muzeów, galerii, instytucji i placówek kulturalnych z Poznania i okolic, które na tę okazję przygotowują specjalny program wydarzeń. Umożliwiają bezpłatny wstęp na ekspozycje (z wyjątkiem World Press Photo w CK Zamek) i wystawy oraz zapraszają na różnorodne imprezy towarzyszące, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.


  Z każdą kolejną edycją Nocy Muzeów liczba jej uczestników rośnie. W ciągu dotychczasowych dwunastu edycji - organizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów - w wydarzeniu wzięło udział już niemal 70 tys. poznaniaków!

  Sukces tego międzynarodowego projektu tłumaczy fakt, że to impreza kulturalna, jakiej w Europie wcześniej nie było. Pomysł otwarcia większości muzeów i galerii w tak nietypowych godzinach okazał się strzałem w dziesiątkę.

  Jak na razie szczegółowy program tegorocznej Nocy Muzeów pozostaje owiany tajemnicą, jednak organizatorzy zapowiadają, że w jego ramach odbędzie się ponad 100 wydarzeń organizowanych między innymi przez Muzeum Narodowe, Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, Muzeum Utracone, Centrum Kultury Zamek, Nową Gazownię, Galerię Miejską Arsenał i Kino Muza.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo