Notariusz doradzi, jak zadbać o bezpieczeństwo naszego...

  Notariusz doradzi, jak zadbać o bezpieczeństwo naszego majątku

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Notariusz doradzi, jak zadbać o bezpieczeństwo naszego majątku

  ©123 RF

  9. edycja Dnia Otwartego Notariatu odbędzie się już w sobotę 24 listopada 2018 r. Można będzie uzyskać bezpłatne porady notarialne.
  Notariusz doradzi, jak zadbać o bezpieczeństwo naszego majątku

  ©123 RF

  Tego dnia w 19 miastach Polski w godzinach 10-16 niemal 200 notariuszy będzie udzielać bezpłatnie informacji prawnych. W Poznaniu notariusze czekają na pytania w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej przy al. Niepodległości 2.

  Dbałość o bezpieczeństwo majątku to sprawa niezwykle istotna dla każdego człowieka – niezależnie od tego, czy myślimy o kupnie lub sprzedaży nieruchomości, przekazaniu majątku najbliższym, czy też rozważamy sporządzenie testamentu.
  Jak to zrobić, aby nasze wybory były bezpieczne i w pełni odpowiadały naszym potrzebom oraz oczekiwaniom? Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z porady specjalisty – notariusza, który wyjaśni konsekwencje wszystkich możliwych rozwiązań prawnych.

  W sobotę, 24 listopada wszystkie zainteresowane osoby mogą uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla nich obszarach prawa. Notariusze wyjaśnią, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, np. przy zawieraniu umowy darowizny, umowy dożywocia lub zmiany, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem.

  Nie są to jednak jedyne pytania, na które rejenci udzielą odpowiedzi – tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

  Notariusze wskażą także na szereg czynności prawnych, których w sposób alternatywny dla postępowań sądowych można dokonać w kancelarii notarialnej, oszczędzając czas i pieniądze.

  Nadrzędnym celem Dnia Otwartego Notariatu jest edukowanie społeczeństwa w tych obszarach prawa, które leżą w kompetencjach notariuszy oraz informowanie o rodzajach umów i czynności notarialnych – wyjaśni not. Lech Borzemski, ogólnopolski koordynator Dnia Otwartego Notariatu.

  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo