Nowe miasteczko na Strzeszynie Greckim

  Nowe miasteczko na Strzeszynie Greckim

  Anna Kosek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Strzeszyn będzie miał miasteczko ruchu drogowego. Rada osiedla otrzymała już grant z Urzędu Miasta. Razem ze środkami z budżetu osiedla zostanie na ten cel przeznaczone 150 tys. zł. Najmłodsi mieszkańcy Strzeszyna będą mogli korzystać z miasteczka w pierwszym półroczu 2009 roku.
  Miasteczko ma powstać na placu pomiędzy ulicami Horacego i Owidiusza. Będą w nim drogi, przejścia dla pieszych, znaki drogowe - wszystko, co potrzebne do poznawania w praktyce zasad zachowania się na drodze. Rada osiedla pozyskała już z Akademii Rolniczej pracę magisterską stanowiącą opracowanie zagospodarowania dla tego terenu. Zrealizowano też projekt techniczny. Miasteczko ma być wkomponowane w park. Posadzono już pierwsze drzewa i krzewy.

  Budowa miasteczka będzie ostatnim etapem wdrażanego na Strzeszynie projektu poprawy bezpieczeństwa na drogach wśród dzieci i młodzieży.

  W pierwszym etapie do szkół i przedszkoli ze Strzeszyna i Podolan przekazano sprzęt i pomoce do nauki przepisów ruchu drogowego . Kolejnym miała być budowa miasteczka.

  - Okazało się, że kwota, którą trzeba przeznaczyć na budowę, jest zbyt duża, by można było pokryć ją wyłącznie ze środków rady osiedla. Dlatego zwróciliśmy się o grant na ten cel. Niedawno otrzymaliśmy informację, że został on przyznany w wysokości 128 tysięcy zł - mówi Małgorzata Ćwiertnia z rady osiedla Strzeszyn. - Wcześniej niż zaplanowano zaczęliśmy realizować trzeci etap - konkursy dla dzieci.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo