MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowe place zabaw czy strefy relaksu. Milion złotych na rozwój ogródków dla działkowców w Poznaniu

Nikola Pawlicka
Od lewej Zdzisław Śliwa - prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu, Joanna Jajus - dyrektorka Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania i Aleksander Biela - prezes ROD-u ,,Darzynka".
Od lewej Zdzisław Śliwa - prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu, Joanna Jajus - dyrektorka Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania i Aleksander Biela - prezes ROD-u ,,Darzynka". Nikola Pawlicka
Dzięki wsparciu finansowemu ze strony miasta w Rodzinnych Ogrodach Działkowych (ROD) zostaną zrealizowane inwestycje takie jak nowe place zabaw, siłownie zewnętrzne, strefy relaksu i odpoczynku oraz remont infrastruktury. Na ten cel przeznaczono rekordową kwotę - milion złotych.

W Poznaniu znajduje się 87 ROD-ów, w których użytkowanych jest ponad 18 tys. działek o powierzchni prawie 800 ha. Dotacje dla ROD-ów przyznawane są od 2018 roku. Miasto przekazało łącznie ponad dwa i pół miliona złotych na dofinansowanie infrastruktury ogrodowej. Za miejskie pieniądze zmodernizowano miejsca zabaw dla dzieci i aktywności dla seniorów.

Ogród otwarty w Poznaniu

Ogród działkowy staje się ogrodem otwartym, dzięki temu każdy mieszkaniec Poznania będzie mógł z niego korzystać.

- Cieszymy się, że poprawia się jakość przebywania w ogrodach. Miejsca te rozwijają się nie tylko pod kątem infrastruktury. Z roku na rok odbywa się tutaj coraz więcej wydarzeń. Dzięki miejskiej dotacji ogrody otwierają się na mieszkańców. Każdy może tu przyjść i korzystać z przyrody jak w miejskim parku - powiedziała Joanna Jajus, dyrektorka Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania

Pieniądze dla działkowców w Poznaniu

Zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski, wyraził nadzieję, że dzięki dotacji zagospodarowanie terenów zielonych przez działkowców stanie się jeszcze bardziej przyjazne dla wszystkich mieszkańców miasta.

- Zależy nam na tym, by zagospodarowane przez działkowców tereny zielone były coraz bardziej przyjazne dla wszystkich poznaniaków i poznanianek. Dotacja w wysokości miliona złotych jest przeznaczona na rozwój ogrodów — budowę lub modernizację ich obecnej infrastruktury — mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Jakie zmiany w ROD?

W tym roku pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na remonty domów działkowca. Wystąpiły o to ROD-y: ,,Darzynka’’, ,,Wichrowa”, ,,Międzylesie”, ,,Głuszynka”, ,,Mazurek” oraz ,,Czarnuszka”. Tam poprawi się funkcjonalność budynków, stan techniczny oraz estetyka.

W ROD ,,Wypoczynek” powstanie kompleks rekreacyjny z placem zabaw i siłownią zewnętrzną. ROD ,,Cybinka” oraz ,,Mazurek” zmodernizują sieć energetyczną. W ,,Czarnuszcze” naprawione zostaną uszkodzone alejki oraz uporządkowana zostanie część wspólna. Natomiast ,,Zagajnik” zmodernizuje stację uzdatniania wody.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski