Nowe stanowiska pracy czekają na chętnych w Szczecinie. Duńska drukarnia Scandinavian Print Group Polska otworzyła rekrutację

Materiał informacyjny SCANDINAVIAN PRINT GROUP POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Zatrudniają już 280 pracowników i chcą powiększyć tę liczbę do 330. Scandinavian Print Group Polska, duńska drukarnia z siedzibą w Szczecinie, uruchomiła rekrutację i kusi pracowników warunkami. A jak przekonują ci już zatrudnieni - te są naprawdę atrakcyjne.

Stabilne zatrudnienie na umowę o pracę, nauka języka angielskiego, wsparcie przy relokacji, świąteczne prezenty czy świeże owoce - otwierają listę benefitów skandynawskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w druku książek i printów wielkoformatowych. Jednak to, co najbardziej przekonuje pracowników to atmosfera. Dla niej byli w stanie nawet zmienić miejsce zamieszkania. - Do Szczecina przeniosłem się z okolic Piły - wyznaje Krzysztof Brączkowski pracownik Scandinavian Print Group Polska. - Moi znajomi polecili mi tę firmę, a że miałem już 8 lat doświadczenia w pracy w drukarni, potraktowałem to poważnie. Po spotkaniu rekrutacyjnym wiedziałem już, że chcę tu zostać. Nie chodziło o kwestie wynagrodzenia, choć to jest w pełni satysfakcjonujące, chodziło o atmosferę. Jest swobodna i otwarta. Wszyscy są traktowani równo. Dziś pracuję przy falcowaniu arkuszy, czyli składaniu arkuszy w strony książek. A dzięki zaangażowaniu awansowałem na team leadera.

Podobne doświadczenia ma Pavlo Yavorskyi, który do pracy przyjechał, aż z Ukrainy. - Zanim trafiłem do Scandinavian Print Group w Szczecinie, pracowałem dwa lata w innej drukarni w Polsce - opowiada. - Zależało mi jednak na lepszych warunkach, więc zdecydowałem się na zmianę. Do szczecińskiej drukarni trafiłem za pośrednictwem agencji zatrudnienia. Dziś mijają cztery lata od tego czasu. Jestem zadowolony z wynagrodzenia i możliwości jakie daje mi firma. Co ważne elastyczny grafik pozwala mi sprawnie dzielić życie zawodowe i prywatne, a do tego uprawiać hobby - jakim są drony. Na pewno nie prędko zmienię tę pracę. Zajmuję się drukiem, a także procesami, które przeprowadza się po druku. Często pomagam też przy maszynach. Zostałem nawet wybrany przedstawicielem mojego zespołu. Naprawdę jestem zadowolony.

Nowe stanowiska czekają

Podczas trwającej rekrutacji szczególnie poszukiwane są osoby do obsługi falcerek, gilotyn i drukarek offsetowych, a także mechanicy. Szansę na zatrudnienie ma każdy. Osoby bez doświadczenia są szkolone od podstaw. Mogą też liczyć na wsparcie wykwalifikowanych kolegów. Mile widziane są umiejętności manualne, spostrzegawczość czy uprawnienia do obsługi wózka widłowego. Na każdego czekają takie same benefity i warunki – mowi Natalia Hrycaj z HR.

- Tworzymy tę firmę w oparciu o skandynawskie standardy - podkreśla Svend Brandt, CEO Scandinavian Print Group Polska. - Chcemy, aby nasi pracownicy czuli się u nas dobrze. Jeśli potrzebują wsparcia, udzielamy go. Mamy ze sobą bezpośredni i stały kontakt. Jeśli ktoś się dobrze spisał, gratulujemy sobie. Jeśli coś poszło nie tak, rozmawiamy jak można to naprawić lub następnym razem zrobić lepiej. Znosimy bariery utrudniające komunikację. Myślę, że dzięki temu, od początku naszej działalności w Polsce, czyli od czterech lat, rozstaliśmy się niewielką liczbą pracowników - i to z przyczyn niezależnych od nas.

Indywidualne podejście do pracowników znajduje odzwierciedlenie w ich wypowiedziach i ocenach. - Jestem młodą mamą, wychowuję 2-letnią córeczkę i przyznam, że godzenie obowiązków rodzicielskich z pracą w drukarni wychodzi mi świetnie - mówi z uśmiechem Joanna Zdanowicz, pracownica Scandinavian Print Group Polska. - Nie spotkałam się z dyskryminacją czy niechęcią, o których tak dużo mówi się teraz na rynku. Pracuję na jedną zmianę, mam dopasowane godziny do godzin otwarcia żłobka. Kiedy córeczka nagle rozchoruje się mogę wziąć dzień wolny i nikt nie robi mi z tego powodu wyrzutów. Zatrudniłam się tu już cztery lata temu i jestem z tego bardzo, ale to bardzo zadowolona. Firmę polecił mi znajomy. Pracuję w dziale introligatorskim, wcześniej pracowałam w dziale laminatu. Mam możliwość rozwoju, zmiany stanowiska i awansu. Technologie wciąż idą do przodu, więc i my idziemy razem z nimi.

Z Polski do Skandynawii

Poszerzenie zespołu Scandinavian Print Group Polska wynika z progresywnego rozwoju i planów zwiększenia produkcji. W szczecińskiej drukarni, w przeciągu roku, powstaje nawet kilka milionów książek. Wśród nich są publikacje dla dzieci, literatura specjalistyczna, a nawet pamiątkowe albumy. Wszystkie te książki trafiają na rynek skandynawski, gdzie przechodzą do dalszej dystrybucji. - Pomorze Zachodnie jest dla nas atrakcyjną lokalizacją, ze względu na stosunek kosztów do jakości produkcji, bliskość granicy, a także dostępność pracowników - wyjaśnia Svend Brandt. - Cieszymy się, że możemy rozwijać się w tym miejscu. Inwestujemy w rozwój, bo chcemy pracować mądrze, a nie ciężko.

Ta filozofia przyciąga doświadczonych na rynku pracowników. - Mam 17 lat doświadczenia w pracy z technologią CTP, polegającą na laserowym naświetlaniu matryc drukarskich - mówi Artur Bodnar pracownik Scandinavian Print Group Polska. - Pracuję tu od roku i jestem zadowolony z warunków. Przyjmuję zlecenia w postaci plików, a następnie szukuję matryce które służą do odwzorowania tego, co drukujemy. Do dyspozycji mam trzy nowoczesne wysokojakościowe maszyny. Żeby pracować na tym stanowisku, jeśli nie ma się doświadczenia, na pewno trzeba zacząć od nauki. Konieczna jest wiedza z zakresu poligrafii i jej procesów, a także zarządzania kolorami. To właśnie od nas zależy jakość wydruku.

Więcej, niż miejsce pracy

Od pewnego czasu firma angażuje się w działalność pomocową. - Żona jednego z naszych pracowników jest zatrudniona w goleniowskim szpitalu na oddziale dziecięcym - opowiada Nikola Bujak, Executive Assistant z Scandinavian Print Group Polska. - Okazało się, że przez pandemię wszystkie zabawki dla małych pacjentów zostały wyrzucone i dzieci są tam pozostawione niejako same sobie. Postanowiliśmy zaangażować się i wesprzeć szpital. Przygotowaliśmy tapetę do odświeżenia pokoju wspólnego i ruszyliśmy na zakupy po zabawki i gry edukacyjne, odpowiednie dla małych pacjentów i warunków w jakich przebywają. Pomaganie to dla nas duża radość.

Wszystko to jest możliwe dzięki nowoczesnemu zarządzaniu firmą w skandynawskim stylu. Jak mówi dyrektor - jego drzwi zawsze są otwarte dla pracowników. Każdy nowy pomysł i każda inicjatywa ma znaczenie. Warto o tym pamiętać myśląc o trwającej rekrutacji.

Szczegóły na jej temat można znaleźć bezpośrednio pod nr telefonu: 508126308, aktualne ogłoszenia www.facebook.com/SPGPolska

Materiał oryginalny: Nowe stanowiska pracy czekają na chętnych w Szczecinie. Duńska drukarnia Scandinavian Print Group Polska otworzyła rekrutację - Głos Szczeciński

Dodaj ogłoszenie