Nowości w ofercie AWF Poznań

Materiał informacyjny Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego
Unikatowy Specjalista Body & Mind na Tańcu w kulturze fizycznej oraz sześć nowych specjalności na Turystyce i rekreacji – w tym roku Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu poszerzyła znacznie ofertę edukacyjną! Innowacje odpowiadają na zmieniające się trendy społeczne i oczekiwania rynku. Jaką wiedzę można zdobyć na studiach w AWF Poznań?

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu kształci na siedmiu kierunkach: Wychowaniu fizycznym, Sporcie, Fizjoterapii, Dietetyce, Turystyce i rekreacji, Tańcu w kulturze fizycznej oraz na Neurobiologii (tylko na drugim stopniu).

Unikatowe studia artystyczne w AWF!

Najwięcej nowości związanych jest z kierunkiem Taniec w kulturze fizycznej. Od października br., po raz pierwszy, pasjonaci tańca mogą kształcić się na studiach magisterskich w ramach kierunku Taniec w kulturze fizycznej, na specjalności: Specjalista Body & Mind. Co ciekawe, nie jest to kierunek tylko i wyłącznie dla artystów! Studia skierowane są do absolwentów kierunków takich jak Taniec w kulturze fizycznej, Dietetyka, Fizjoterapia, Turystyka i rekreacja, Wychowanie fizyczne, Sport oraz pokrewnych. Po wiedzę, która zwiększy kompetencje na rynku pracy lub nawet zapewni przekwalifikowanie, zapraszamy również osoby, które pracują w teatrach lub jako instruktorzy tańca.

Studia dostarczą wiedzy z zakresu nauk o kulturze fizycznej, nauk o zdrowiu, psychologii, tańca i technik rozwijających świadomość ciała. Ich praktyczny wymiar pozwoli na zdobycie umiejętności umożliwiających rozpoznanie i rozwiązywanie psychomotorycznych problemów człowieka w okresie całego dorosłego życia.

fot. AWF Poznań / Michał Popławski

Nowa oferta została przygotowana przez specjalistów – tancerzy, choreografów oraz wieloletnich wykładowców AWF Poznań – zgodnie z aktualnymi trendami edukacyjnymi oraz w oparciu o zmieniające się potrzeby pracodawców. Szczegółowe informacje na stronie Uczelni.

Na pierwszym stopniu Tańca w kulturze fizycznej zmodyfikowane zostały też specjalności. Dostępne od tego roku są: Nauczyciel tańca i choreograf oraz Instruktor tańca terapeutycznego. Informacje o studiach na stronie AWF-u.

Nowe oblicza Turystyki i rekreacji!

Osoby zainteresowane studiami na Turystyce i rekreacji mają od tego roku do wyboru sześć nowych specjalności, zgodnych z najnowszymi trendami społecznym i potrzebami branży. Na studiach licencjackich są cztery nowe propozycje: Turystyka przygodowa, Menedżer hotelarstwa i gastronomii oraz Turystyka sportowa. Od lat prowadzona jest na kierunku specjalność Rekreacja, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Wszystko o specjalnościach na stronie Uczelni.

Nowości na studiach magisterskich TiR to: Foodways w turystyce, Zarządzanie sportem w regionie turystycznym a także Zarządzanie i coaching w turystyce i rekreacji. Do wyboru pozostaje także popularna specjalność Event Manager. Szczegółowe informacje na naszej stronie.

Spotkanie informacyjne

Wszyscy zainteresowani edukacją na studiach II stopnia lub rozwijaniem swoich pasji naukowych w Szkole Doktorskiej w AWF Poznań, mogą wziąć udział w spotkaniu online „Kontynuuj naukę w AWF Poznań”. Wydarzenie o odbędzie się w poniedziałek, 12 lipca br., o godz. 18 na Facebooku Akademii. Podczas spotkania pracownicy Uczelni opowiedzą o tym, co AWF oferuje na studiach magisterskich, o rekrutacji oraz odpowiedzą na pytania.

Przypominamy, że rekrutacja na studia licencjackie i jednolite magisterskie w AWF trwa tylko do niedzieli 11 lipca br., natomiast na magisterskie – do 28 lipca br.

Kierunki Wychowanie fizyczne, Fizjoterapia i Dietetyka, można także studiować w Filii AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim. Rekrutacja na pierwszy stopień trwa tam do 23 lipca br., na drugi – do 17 września br.

Zasady naboru i aktualności dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie AWF Poznań, w zakładce „Kandydat”.

Wideo