Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowotwór powrócił i znów zabiera dzieciństwo Antosia. Szanse na wyleczenie w Polsce są niewielkie. Potrzebna pomoc!

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Szpitalne mury, litry chemioterapii, masa wkłuć, badań, operacji - tak wygląda dzieciństwo Antosia Zbierskiego. Powodem tego jest neuroblastoma, jeden z najczęstszych tzw. pozaczaszkowych guzów litych.
Szpitalne mury, litry chemioterapii, masa wkłuć, badań, operacji - tak wygląda dzieciństwo Antosia Zbierskiego. Powodem tego jest neuroblastoma, jeden z najczęstszych tzw. pozaczaszkowych guzów litych. Siepomaga.pl
Antoś ma zaledwie cztery lata, a już po raz drugi musi zmagać się ze śmiertelną chorobą - neuroblastomą, nowotworem, który z dnia na dzień odbiera mu dzieciństwo i przyszłość. Szanse na wyleczenie w Polsce maleją. Nadzieję dają mu specjalistyczne terapie zagraniczne. Jednak ich koszt przekracza możliwości rodziny.

- Myśleliśmy, że informacja o nowotworze to najgorsze, co nas spotkało. To był maj 2021 roku. Nie minął jeszcze rok, a my znów stajemy do najważniejszej walki, bo nowotwór wrócił silniejszy. Walka ze wznową trwa, ale nadzieja na skuteczne leczenie w Polsce jest z dnia na dzień mniejsza. Pomocy!

- apelują rodzice 4-letniego Antosia.

Szpitalne mury, litry chemioterapii, masa wkłuć, badań, operacji - tak wygląda dzieciństwo Antosia Zbierskiego. Powodem tego jest neuroblastoma, jeden z najczęstszych tzw. pozaczaszkowych guzów litych. Stanowi on 8-10 proc. wszystkich nowotworów złośliwych w grupie dzieci i młodzieży. W Polsce neuroblastoma diagnozowana jest u ok. 70-80 dzieci rocznie. Małemu Antosiowi przyszło się mierzyć z chorobą po raz drugi.

- Kiedy usłyszeliśmy, że walkę będziemy musieli stoczyć po raz drugi, nasze serca pękły kolejny raz. Jak przygotować dziecko na cierpienie? Na to, że zapowiadany koniec walki nie nastąpi? Wiemy, że czeka nas trudna i wykańczająca batalia, ale to nie pozwala nam się poddać! Nie możemy dopuścić do siebie najgorszego scenariusza! - przyznają rodzice chłopca.

- Niestety, sytuacja jest skomplikowana, bo jeśli leczenie w Polsce nie przyniesie rezultatów będziemy musieli ruszyć do kliniki za granicą, a tam czeka nas nierefundowane leczenie, którego koszt może wynieść nawet półtora miliona złotych!

- dodają.

Jedzenie w szpitalach - dobre czy niedobre? Ten temat od lat budzi wiele kontrowersji. Pacjenci często skarżą się na posiłki, jakie przychodzi im jeść podczas pobytu w szpitalu. Poprosiliśmy czytelników "Głosu Wielkopolskiego", by podzielili się swoimi wrażeniami na temat szpitalnego jedzenia. W poniższej galerii zamieściliśmy zdjęcia przesłane przez naszych czytelników. Zobacz, jak wyglądają posiłki oferowane przez wielkopolskie szpitale --->Czytaj też: Ogromne rachunek po wizycie u dentysty? Zęby można leczyć za darmo! Zobacz, co Ci przysługuje w ramach NFZ

Jedzenie w szpitalach może zaskoczyć! Co jedzą pacjenci? Tak...

W przypadku gdy leczenie w Polsce nie przyniesie oczekiwanych rezultatów rodzice chłopca planują terapie za granicą. Jeżeli jednak uda się wyleczyć Antosia w kraju, jego rodzice również mają kolejne plany na zapewnienie mu zdrowia.

- Jeśli chorobę uda się pokonać przy użyciu standardowego protokołu, chcemy wylecieć do USA na specjalistyczną szczepionkę przeciwko wznowie. To będzie dla nas kolejne wyzwanie - nie kryją rodzice chłopca.

Każda szansa na pełne wyleczenie chłopca niesie za sobą ogromne koszty. Z tego powodu na stronie fundacji Siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy na Antosia. Pomóc może każdy, wystarczy wpłacić darowiznę wchodząc na stronę fundacji (kliknij tutaj) lub korzystając z baneru umieszczonego na dole artykułu.

- Kiedy zostaliśmy rodzicami po raz drugi, nie tak wyobrażaliśmy sobie naszą przyszłość. Mieliśmy plany i marzenia, aby zapewnić Antosiowi i starszemu synkowi beztroskie chwile dzieciństwa i miłe wspomnienia. Wszystko zmieniła okrutna choroba... Prosimy, pomóżcie nam w walce o zdrowie naszego synka, bez Was nie damy rady. Nie pozwólcie, by odszedł bez walki

- proszą rodzice Antosia.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Wakacje lub urlop to z pewnością przyjemność, na którą każdy czeka z niecierpliwością. Lepiej, by nie popsuły jej choroba lub inne zdrowotne dolegliwości. Niestety, podczas wyjazdów - bez względu na to czy w dalekich zakątkach świata, czy w Polsce, możemy złapać wiele z nich. Część może być szczególnie niebezpieczna nawet dla naszego życia. Zobacz w galerii, jakie choroby możemy przywieźć zamiast pamiątek z wakacji.Przejdź dalej -->

Te choroby i dolegliwości możesz złapać na wakacjach. Sprawd...

FervexFervex to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym do stosowania w objawach przeziębienia i stanach grypopodobnych z towarzyszącym m.in. katarem.Skutki:Działanie niepożądane związane z feniraminą (zależne i niezależne od dawki):- uspokojenie, senność,- suchość błon śluzowych, zaparcia,- zaburzenia akomodacji, kołatanie serca, rozszerzenie źrenic,- niedociśnienie ortostatyczne, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji,- drżenia, zaburzenia koordynacji ruchowej,- omamy, splątanie,- świąd, pokrzywka, rumień,- obrzęk,- małopłytkowość, leukocytopenia.Działania niepożądane związane z paracetamolem:- reakcje nadwrażliwości,- małopłytkowość.

Efekty uboczne suplementów diety i leków bez recepty. Zobacz...

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski