Nowy numer e – wydania Nasz Region

Materiał partnera zewnętrznego
W kwietniowym numerze e-magazynu nie może zabraknąć informacji o wsparciu z UE w walce z COVID-19. Polecamy również kilka ciekawych historii osób, które zdecydowały się na zmianę w swoim życiu. Jak w tym wszystkim pomogły Fundusze Europejskie?

W czasie pandemii koronawirusa dostęp do sprawdzonych i rzetelnych informacji jest szczególnie ważny. Z tego powodu przygotowaliśmy szereg najważniejszych informacji o działaniach instytucji unijnych i Zarządu Województwa Wielkopolskiego w walce ze skutkami COVID-19. Polecamy choćby tekst „Co Unia Europejska robi w sprawie koronawirusa?”.

Większość z nas przebywa w domu. Wbrew pozorom, jest to dobry moment na przeczytanie kilku inspirujących historii z „ Funduszami Europejskimi w tle”. W imię zasady, że „zawsze jest dobry czas na zmianę” polecamy reportaż „Silversi wracają do pracy”. Poznamy w nim historię Pana Krzysztofa z Suchego Lasu, który aktywnie walczy o powrót na rynek pracy. Jak mówi „Przyjął strategię aktywności, poznawania ludzi, nowych technologii i zawodów”… i pracuję w gazecie lokalnej!

Inne osoby zdecydowały się na założenie firmy. Panie Marta ze Słupcy i Małgorzata z Kalisza postanowiły zaryzykować. Dziś już wiedzą, że było warto, choć, jak zgodnie przyznają – najtrudniejszy był start. Polecamy artykuł „Marta i Małgorzata pracują na własny rachunek”.

O tym, dlaczego warto kształcić się przez całe życie, gotowości do edukacji pokolenia 50+ i efektywnym przyswajaniu wiedzy rozmawiamy z dr Moniką Christoph z Zakładu Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Zawodowego Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obejrzyj e-magazyn „Nasz Region” - kliknij

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:
Dodaj ogłoszenie