Nowy projekt aktywizacji zawodowej dla młodzieży z domów...

  Nowy projekt aktywizacji zawodowej dla młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych

  Anna Nagel

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Nowy projekt aktywizacji zawodowej dla młodzieży z domów dziecka i rodzin zastępczych
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Materiały Prasowe

  Stowarzyszenie Robisz.to, Fundacja Orange oraz Fundacja Pomocy Pierwsza Praca zainaugurowali nowy projekt aktywizacji zawodowej. Po odnoszącym sukcesy programie Maker Woman dla kobiet wchodzących lub powracających na rynek pracy stowarzyszenie angażuje się w pomoc kolejnej potrzebującej grupie – Young Makers to inicjatywa przeznaczona dla młodzieży w wieku od 16 do 21 lat pochodzącej z domów dziecka i rodzin zastępczych.
  Celem stowarzyszenia Robisz.to jest inicjowanie i wspieranie działań na polu nowych technologii oraz aktywizacja lokalnych społeczności poprzez edukację oraz działania związane z osobistą fabrykacją. Z tego względu, przy wsparciu Fundacji Orange, której misją jest edukacja cyfrowa, powstała w Warszawie pracownia technologiczna FabLab powered by Orange, gdzie organizowane były m.in. warsztaty dla kobiet chcących nabrać nowych kompetencji zawodowych.

  Wśród osób zagrożonych bezrobociem są również wchodzący na rynek młodzi ludzie pochodzący z domów dziecka i rodzin zastępczych – w tej grupie odsetek bezrobocia sięga 45%. To z myślą o nich przygotowano Young Makers, czyli nowy projekt powstający w FabLab powered by Orange przy współpracy z Fundacją Program Pomocy Pierwsza Praca.

  W ramach projektu 36 uczestników do końca roku szkolnego przejdzie cykl zajęć łączących miękkie kompetencje, nowe technologie i tradycyjne rzemiosło. Część pierwsza to warsztaty pomagające w odkryciu swoich mocnych stron oraz nauka podstaw modelowania 3d i tworzenia aplikacji mobilnych. W drugim etapie każdy uczestnik wybierze spośród 165 godzin warsztatów zajęcia z podstaw krawiectwa, frezowania 3d, elektroniki oraz zaawansowanego oprogramowania do modelowania 3d i 2d.
  Organizatorzy stawiają sobie za cel, by stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju oraz zachęcić uczestników do samodzielnego podejmowania decyzji i brania spraw w swoje ręce.

  — Chcemy wzmacniać poczucie własnej wartości i wspierać uczestników w zdobywaniu konkretnych, wymiernych umiejętności. Wszystko po to, by mogli łatwiej znaleźć pracę czy staż — dodaje Karolina Kulczycka z Fundacji Program Pomocy Pierwsza Praca, partnera projektu.

  Cała inicjatywa jest możliwa dzięki grantowi uzyskanemu z francuskiej Fundacji Orange.
  — Wspieramy FabLab powered by Orange, bo widzimy, że to miejsce rozwoju kreatywności młodzieży, kobiet i innych grup, które nie miałyby dostępu do technologii bez naszego udziału. Edukacja cyfrowa jest świetną okazją, by zwiększyć ich kompetencje na rynku pracy. Życzę wszystkim uczestnikom doskonałych projektów — dodała w czasie oficjalnego otwarcia projektu Françoise Cosson, szefowa francuskiej Fundacji Orange.

  Young Makers to nie pierwszy projekt skierowany do młodych ludzi. W czerwcu zakończył się poświęcony przedsiębiorczości projekt START-UP JUMP dla uczniów szkół średnich.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo