Nowy rektor UP nie planuje rewolucji, a "spokojną ewolucję"

  Nowy rektor UP nie planuje rewolucji, a "spokojną ewolucję"

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jest nowy rektor Uniwersytetu Przyrodniczego. Społeczność akademicka wybrała prof. Jana Pikula, dotychczasowego prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą.
  Społeczność akademicka wybrała prof. Jana Pikula, dotychczasowego prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą.

  Społeczność akademicka wybrała prof. Jana Pikula, dotychczasowego prorektora ds. nauki i współpracy z zagranicą.

  Prof. Jan Pikul zdobył 123 głosy. Jego kontrkandydaci zdobyli znacznie mniej. Prof. Małgorzata Szumacher-Strabel, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach zdobyła 49 głosów, a prof. Janusz Olejnik, kierownik katedry meteorologii zdobył 22 głosy.

  Nowy rektor zapowiada, że nie planuje rewolucji na uczelni, ale „spokojną ewolucję”.

  - Planuję kontynuację dokonań dotychczasowej władzy - zaznacza. - Oczywiście starając się usprawnić to, co dotychczas kulało na uczelni.

  Jego zdaniem to głównie komunikacja wewnętrzna oraz zewnętrzna. Uczelnia niedawno powołała nowe biuro marketingu i promocji. - Będę tę działalność rozwijał. Dotychczas każdy wydział dbał o promocję samodzielnie. Liczymy, że połączone siły dadzą lepszy efekt - mówi prof. Pikul.

  Zapowiada też, że uczelnia otworzy nowe kierunki, ale na razie trudno mówić o szczegółach. Na pewno będą to kierunki otwierane we współpracy z innymi uczelniami, jak choćby UAM. Jak do tej pory takim wspólnym kierunkiem jest analityka żywności. - Chcemy iść tym tropem. Kolejne kierunki mogą dotyczyć technologii żywności i rolnictwa - tłumaczy.

  Nowe władze chcą także postawić na umiędzynarodowienie uczelni. Już teraz prowadzone są studia magisterskie i doktoranckie w języku angielskim. - Choć w obecnej sytuacji politycznej jest to trudne - mówi rektor elekt. Nawiązuje tym samym do sytuacji na Bliskim Wschodzie, bo to właśnie stamtąd pochodzi spory procent zagranicznych studentów uczelni. - Mieliśmy sporo zgłoszeń z Iraku czy Kurdystanu, ale osoby te nie dostały zezwolenia na pobyt w Polsce.

  Nowe władze nie planują większych inwestycji. Zapowiadają jednak modernizację istniejących obiektów.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo