Nowy rząd PiS. Beata Szydło przedstawiła skład swojego gabinetu

Krzysztof Marczyk, Marcin Dobski, Paula Radwanowicz, Tomasz Plaskota (AIP)
Jarosław Kaczyński i Beata Szydło
Jarosław Kaczyński i Beata Szydło TVN 24/X-News
Udostępnij:
[NOWY RZĄD PIS] Na konferencji prasowej PiS o godz. 13.35 wystąpił lider partii, Jarosław Kaczyński. Powiedział, że jego partia w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą, powołała na stanowisko Prezesa Rady Ministrów Beatę Szydło.

Dziennikarze mogą odetchnąć z ulgą. Dla nich okres wyczekiwania pod siedzibą PiS na Nowogrodzkiej, by usłyszeć choć sztrzępek informacji nt. formowania rządu, dobiegł końca. Ulga tym większa, że pogoda się ostatnio załamała...

Źródło: TVN24/x-news

Ktoś zapyta, co ma pogoda do kształtu rady ministrów kierowanej przez Beatę Szydło? Przewidywanie jednego i drugiego przypomina wróżenie z fusów. W 100 proc. mimo najnowszych technologii określić się ich po prostu nie da.

Spekulacje były chyba męczące dla jednych i drugich. Tuż przed ogłoszeniem składu nowego rządu nie dało się wyczuć emocji. Kilkudziesięciu dziennikarzy, którzy zjawili się w siedzibie PiS od tygodni dobrze znali większość szumnie zapowiadanej drużyny PiS.

- Państwo w mediach pokazywaliście wasze typy na ministrów, ja mówiłam wyraźnie: „proszę dać nam pracować w spokoju”. Rząd nie powstaje w pięć minut. To są rozmowy indywidualne, wymagają czasu. Zrobiliśmy to maksymalnie szybko, jak było możliwe - mówiła po konferencji rzecznik PiS, Elżbieta Witek.

Należy podkreślić, że z osób, które wzbudzają najwięcej emocji, chodzi o ich „bagaż”. Mariusz Kamiński jako koordynator służb specjalnych? Nie ma sprawy. Lecz nad panem Kamińskim wciąż wisi wyrok bezwzględnego więzienia, co wytknął rzecznik rządu PO-PSL Cezary Tomczyk. Co prawda wyrok jest nieprawomocny, ale osoba piastująca stanowisko koordynatora powinna być czysta jak łza.

Zbigniew Ziobro ponownie wchodzi w buty ministra sprawiedliwości. Tego pierwszego razu na pewno nie wspomina najlepiej. To przez jego działania PiS okrzyknięto partią, która chce zrobić z Polski państwo policyjne, kontrolujące wszystko i wszystkich. Później przez 8 lat koalicja PO-PSL próbowała postawić go przed Trybunałem Stanu, ale w decydującym momencie zabrakło im kilku głosów. Powtórka z Kamińskiego. Ziobro niby jest czysty, ale budzi niepokój. Choć kompetencji odmówić mu nie można.

No i Antoni Macierewicz. Nie ma chyba bardziej zaszufladkowanej osoby w PiS, z której zrobiono zwolennika teorii spiskowych z zamachem w Smoleńsku na czele. Tymczasem jest to wizerunek przerysowany, acz nie fałszywy. Z tym że PiS sam pokazał, że coś jest na rzeczy. To po wypowiedziach Macierewicza w Chicago i spotach PO wycelowanych w jego osobę, Beata Szydło zorganizowała konferencję prasową podczas której zapowiedziała: „najbardziej prawdopodobnym kandydatem PiS na szefa MON jest Jarosław Gowin.” Gdyby nie ta sytuacja, nikt nie miałby pretensji. Tłumaczenie, że Gowin wybrał resort nauki, chociaż wcześniej prezentował pomysły na ministerstwo obrony - cóż, jakoś należało to uzasadnić. To na pewno szansa dla Antoniego Macierewicza, by zerwać z wizerunkiem, który stworzyły mu media...lub go potwierdzić.

Podczas konferencji prasowej prezes PiS, Jarosław Kaczyński podkreślił, że wszelkie spory wewnątrz partii są wymysłem wyobraźni dziennikarzy. Po przemowach Beata Szydło stanęła na chwilę z prezesem i wspólnie pozowali do zdjęć, co było drobną rzeczą, ale wymowną. W stylu - nawet jeśli był jakiś spór, dogadaliśmy się i mówimy jednym głosem.

Dobrze na przyszłość wróżą też słowa, że przy tworzeniu rządu uczestniczył prezydent. Możemy być pewni, że gabinety głowy państwa i szefa rządu będą ze sobą wzorowo współpracować i unikniemy nieporozumień jak to ze szczytem UE na Malcie ws. uchodźców.

Na koniec - Smoleńsk. Straszono, że jak PiS dojdzie do władzy to „ruszy na Moskwę po wrak”. Tymczasem żadnych skrajnych deklaracji nie usłyszeliśmy. Jarosław Kaczyński nie chce nawet międzynarodowego śledztwa. - Potrzebne jest normalne i uczciwe śledztwo, a nie nadzwyczajne - odpowiedział dziennikarzom.

I Wiceprezes Rady Ministrów – Piotr Gliński – Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Minister w KPRM, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Rzecznik Rady Ministrów - Elżbieta Witek.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Beata Kempa.

Wiceprezes Rady Ministrów Jarosław Gowin – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Wiceprezes Rady Ministrów - Mateusz Morawiecki – Minister Rozwoju

Minister w KPRM – Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów – Henryk Kowalczyk.

Minister Obrony Narodowej – Antoni Macierewicz.

Minister Sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro.

Minister Skarbu Państwa - Dawid Jackiewicz.

Minister Środowiska – Jan Szyszko.

Minister Energetyki – Krzysztof Tchórzewski.

Minister Edukacji Narodowej - Anna Zalewska.

Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka.

Minister Pracy i Polityki Społecznej – Elżbieta Rafalska.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - Mariusz Błaszczak.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztof Jurgiel.

Minister Spraw Zagranicznych - Witold Waszczykowski.

Minister Cyfryzacji – Anna Streżyńska.

Minister Infrastruktury i Budownictwa - Andrzej Adamczyk.

Minister Zdrowia - Konstanty Radziwiłł.

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - Marek Gróbarczyk.

Minister Finansów – Paweł Szałamacha.

Minister – Członek Rady Ministrów, Koordynator Służb Specjalnych - Mariusz Kamiński.

Minister w KPRM ds. UE – Konrad Szymański.

Minister w KPRM ds. kontaktów z Parlamentem – Adam Lipiński.

Wideo

Materiał oryginalny: Nowy rząd PiS. Beata Szydło przedstawiła skład swojego gabinetu - Polska Times

Komentarze 38

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
małpa w czerwonym
potrafi naprawdę skutecznie popchnąć, a jak ktoś przekręci na szkodę Skarbu Państwa, to będzie go skutecznie szukał i biada, jak go znajdzie.
A
Antycypant
Ale będzie klapa. Tylko złodziejstwo i pisdzielstwo będzie wielkie.
P
Polka
Szkoda tylko, że ucierpi na tym Polska i Polacy.
n
normas
W dniu 10.11.2015 o 09:56, zdziwiony napisał:

11 -  specyficzny, działający lokalnie: "Od czegóż patriotyzm polski! Jest on wielki i wspaniały. Ale ma właściwość bezrozumnego dynamitu. Wystarczy do niego przyłożyć zapałkę prowokacji, aby wybuchł." (Stanisław Cat-Mackiewicz)

Nie rozumiem. Patriotyzm gdyby miał tak łatwo wybuchnąć, to by wybuchł np. przy aferze taśmowej, ale okazało się, że dla Ciemnego ludu to nic nie znaczyło, widać po wynikach wyborów...

z
zdziwiony
W dniu 10.11.2015 o 07:40, normas napisał:

Proponuje "zabawę" nieistotny skład rządu, każdy rząd realizuje poniższe wytyczne.Zabawa polega na tym by przejrzeć na oczy i zauważać przykłady z życia jak jest to realizowane. Dla przykładu podpowiem pkt. pierwszy "Odwróć Uwagę" = m. in. akcja z krzyżem na krakowskim przedmieściu. Autor: Noam ChomskiByło to: 10 SPOSOBÓW MANIPULACJI SPOŁECZEŃSTWEM

11 -  specyficzny, działający lokalnie: "Od czegóż patriotyzm polski! Jest on wielki i wspaniały. Ale ma właściwość bezrozumnego dynamitu. Wystarczy do niego przyłożyć zapałkę prowokacji, aby wybuchł." (Stanisław Cat-Mackiewicz)

T
Tomek Nowak
Tym bardziej prawdopodobne, że tym razem będzie to dobry, polski rząd. Ostatni rząd to była szwabska agentura. Chwila moment skończylibyśmy jak Grecy, którym szwabskie wieprze ukradły nawet ostatnie majtki.
c
cirk
na wzajem
n
normas

Proponuje "zabawę" nieistotny skład rządu, każdy rząd realizuje poniższe wytyczne.

Zabawa polega na tym by przejrzeć na oczy i zauważać przykłady z życia jak jest to realizowane. Dla przykładu podpowiem pkt. pierwszy "Odwróć Uwagę" = m. in. akcja z krzyżem na krakowskim przedmieściu.

 

1 – ODWRÓĆ UWAGĘ

Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).

2 – STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

3 – STOPNIUJ ZMIANY

Akceptacja aż do nie akceptowalnego poziomu. Przesuwaj granicę stopniowo, krok po kroku, przez kolejne lata. W ten sposób przeforsowano radykalnie nowe warunki społeczno-ekonomiczne (neoliberalizm) w latach 1980. i 1990.: minimum świadczeń, prywatyzacja, niepewność jutra, elastyczność, masowe bezrobocie, poziom płac, brak gwarancji godnego zarobku – zmiany, które wprowadzone naraz wywołałyby rewolucję.

4 – ODWLEKAJ ZMIANY

Kolejny sposób na wywołanie akceptacji niemile widzianej zmiany to przedstawienie jej jako „bolesnej konieczności” i otrzymanie przyzwolenia społeczeństwa na wprowadzenie jej w życie w przyszłości. Łatwiej zaakceptować przyszłe poświęcenie, niż poddać się mu z miejsca. Do tego społeczeństwo, masy, mają zawsze naiwną tendencję do zakładania, że „wszystko będzie dobrze” i że być może uda się uniknąć poświęcenia. Taka strategia daje społeczeństwu więcej czasu na oswojenie się ze świadomością zmiany, a także na akceptację tej zmiany w atmosferze rezygnacji, kiedy przyjdzie czas.

5 – MÓW DO SPOŁECZEŃSTWA JAK DO MAŁEGO DZIECKA

Większość treści skierowanych do opinii publicznej wykorzystuje sposób wysławiania się, argumentowania czy wręcz tonu protekcjonalnego, jakiego używa się przemawiając do dzieci lub umysłowo chorych. Im bardziej usiłuje się zamglić obraz swojemu rozmówcy, tym chętniej sięga się po taki ton. Dlaczego? „Jeśli będziesz mówić do osoby tak, jakby miała ona 12 lat, to wtedy, z powodu sugestii, osoba ta prawdopodobnie odpowie lub zareaguje bezkrytycznie, tak jakby rzeczywiście miała 12 lub mniej lat” (zob. Silent Weapons for Quiet War).

6 – SKUP SIĘ NA EMOCJACH, NIE NA REFLEKSJI

Wykorzystywanie aspektu emocjonalnego to klasyczna technika mająca na celu obejście racjonalnej analizy i zdrowego rozsądku jednostki. Co więcej, użycie mowy nacechowanej emocjonalnie otwiera drzwi do podświadomego zaszczepienia danych idei, pragnień, lęków i niepokojów, impulsów i wywołania określonych zachowań.

7 – UTRZYMAJ SPOŁECZEŃSTWO W IGNORANCJI I PRZECIĘTNOŚCI

Spraw, aby społeczeństwo było niezdolne do zrozumienia technik oraz metod kontroli i zniewolenia. „Edukacja oferowana niższym klasom musi być na tyle uboga i przeciętna na ile to możliwe, aby przepaść ignorancji pomiędzy niższymi a wyższymi klasami była dla niższych klas niezrozumiała (zob. Silent Weapons for Quiet War).

8 – UTWIERDŹ SPOŁECZEŃSTWO W PRZEKONANIU, ŻE DOBRZE JEST BYĆ PRZECIĘTNYM

Spraw, aby społeczeństwo uwierzyło, że to „cool” być głupim, wulgarnym i niewykształconym.

9 – ZAMIEŃ BUNT NA POCZUCIE WINY

Pozwól, aby jednostki uwierzyły, że są jedynymi winnymi swoich niepowodzeń, a to przez niedostatek inteligencji, zdolności, starań. Tak więc, zamiast buntować się przeciwko systemowi ekonomicznemu, jednostka będzie żyła w poczuciu dewaluacji własnej wartości, winy, co prowadzi do depresji, a ta do zahamowania działań. A bez działań nie ma rewolucji!

10 – POZNAJ LUDZI LEPIEJ NIŻ ONI SAMYCH SIEBIE

Przez ostatnich 50 lat szybki postęp w nauce wygenerował rosnącą przepaść pomiędzy wiedzą dostępną szerokim masom a tą zarezerwowaną dla wąskich elit. Dzięki biologii, neurobiologii i psychologii stosowanej „system” osiągnął zaawansowaną wiedzę na temat istnień ludzkich, zarówno fizyczną jak i psychologiczną. Obecnie system zna lepiej jednostkę niż ona sama siebie. Oznacza to, że w większości przypadków ma on większą kontrolę nad jednostkami, niż jednostki nad sobą.

Autor: Noam Chomski

Było to: 10 SPOSOBÓW MANIPULACJI SPOŁECZEŃSTWEM

i
inf.

Polsko  moje  gratulacje,   jest,, góra urodziła  mysz,,  a to mówię  w kontekście   doboru  kandydatów  na ministrów  a jak widzimy   sam potworek   ma się   dobrze.  Już  widzę  jak rodacy  wracają  do  kraju  a jak  wszyscy wrócą  to może dojść  do  krachu  gospodarczego

G
Gość

Uciekam z tego kraju puki są otwarte granice

k
kasienka
nie zryj wiecej tej swojej cwibelkuchen bo pierdzisz za duzo i zwoje mozgowe ci sie od wysilku przegrzewaja
k
kasienka
spadaj i komentuj swoj Fatherland, a od Polski szkopskie lapy precz trzymaj bo ci ktos przetraci
J
Jacek, NH
"A co mnie cieszy i radości nie jest w stanie popsuć? Szanowni Rodacy to dwaj wspaniali: Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński. Ci ludzie są dla mnie 1000% gwarancją, że nie wezmą grosza w łapę i nie dadzą się ugiąć żadnej agenturze. Proszę pamiętać, że dopóki peerelowski resort i jego tajni przedstawiciele będą podnosić lament o nadchodzącej faszyzacji, to znaczy, że idziemy najlepszą z możliwych dróg.
Rząd jest odzwierciedleniem składu politycznego KOALICJI: PiS, Solidarna Polska, Polska Razem, frakcji w ramach samego PiS, w tym silnej grupy związanej z Prezydentem Dudą, no i wreszcie odzwierciedla preferencje wyborców."
p
pszczyniok
Pan jesteś jak krowa, co każdemu daje daje.
Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!
Bo ni z tego ni z owego mamy Polskę na pierwszego.
Aha, rządy silnej ręki, dyktatura jednego stronnictwa.
Czego krzyczysz… co noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo.
Gdy podejmuję ważne decyzje, modlę się wpierw do Matki Bożej Ostrobramskiej.
Głowa moja pełna jest najdzikszych sprzeczności!
Ja tego, proszę pana, nie nazywam Konstytucją, ja to nazywam konstytutą. I wymyśliłem to słowo, bo ono najbliższe jest do prostituty. Pierdel, serdel, burdel.
Ja też potrafię w mordę bić.
Kto nie był socjalistą za młodu, ten na starość będzie skromnym synem.
Myślałem już nieraz, że umierając przeklnę Polskę. Dziś wiem, że tego nie zrobię. Lecz gdy po śmierci stanę przed Bogiem, będę go prosił, aby nie przysyłał Polsce wielkich ludzi.
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić krowy i złodziei, mości hrabio.
Publiczne szmaty.
Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.
Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to krowy!
Sejm ladacznic.
Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić.
p
pszczyniok
Polactfo sie badzie zbrojić,3,5-4% dochodu narodowego,a zachod za ta gupota bydzie budowoł szkoły,i bydzie wjyncy roboty na zachodzie,bo pszeca polactfo badzie kupować czołgi.
Dodaj ogłoszenie