Połączenia ARiMR z Agencją Rynku Rolnego? Decyzję poznamy w ciągu półtora miesiąca. Daniel Obajtek, goszczący na Podkarpaciu, nawiązał do tego pomysłu. Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas!

- Rolnikom będzie się prościej poruszać. W jednych miejscach będą mogli załatwić parę spraw. Nsza agencja jest, tak jakby, największą pajęczyną - to 316 biur powiatowych w Polsce - powiedział podczas konferencji prasowej prezes Obajtek.

 

Obajtek wskazuje, że połączenie ARR i ARiMR jest zaleceniem Unii Europejskiej, która dąży do tego, aby w każdym kraju członkowskim działała tylko jedna płatniczo-weryfikująca agencja. Realizacja tego planu ma również zaoszczędzić publiczne pieniędzye. Rocznie około 100 mln zł. - Koszt wydania 100 zł w rynek przez naszą agencję to 3,90 zł, a koszt obsługi 100 zł przez ARR to 26 zł - powiedział. - Uważam, że agencje trzeba połączyć, zminimalizować koszty. Będę forsował ten projekt.

 

Jak przedstawił pod koniec zeszłego roku minister Krzysztof Jurgiel, nowym tworem byłaby Agencja Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

Przeczytaj również: Jurgiel chce połączenia agencji

 

Prezes Obajtek zapewnia, że - o ile decyzja zapadnie w ciągu półtora miesiąca, przejęcie obowiązków ARR nastąpi do końca lutego albo początku marca przyszłego roku.